POSLEDNÍ vydání e-magazínu ONLINE stahuj TADY!

KNIŽNÍ RECENZE: Dívka v ledu

Obsah tohoto článku

Kniha mě nadchla natolik, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Čtu poslední dobu velmi pomalu, vzhledem k tomu, že s rostoucím bříškem roste také má únava, ale i tak jsem se vždy večer těšila na další napínavé pokračování úžasného autora.

Nikdy jsem o něm neslyšela a na doporučení z nakladatelství Grada jsem si řekla, že jeho knihy vyzkouším.

dívka v ledu

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým manželem Jánem. Jeho kniha, Dívka v ledu (The Girl in the Ice), které se již prodalo přes milion výtisků, byla označena jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller. Jedná se o první díl poutavé série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. I pokračování Noční lov (Night Stalker), Temné hlubiny (Dark Water), Do posledního dechu (Last Breath), Cold Blood a Deadly Secrets se drží na předních příčkách prodávaných knih. Kromě této série je Robert Bryndza taktéž autorem romanticky a humorně laděných zahraničních bestsellerů. Více o autorovi je možné se dočíst na webových stránkách www.robertbryndza.com, Twitteru @RobertBryndza či na Facebooku a Instagramu. – grada.cz

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit.

Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu…

A není jediná.

Skvělý thriller s nečekanou zápletkou, který nedokážete odložit!

dívka v ledu

Kniha je velice propracovaná. Nikdy jsem k detektivkám netáhla, ale touhle knihou jsem zcela změnila svůj názor na detektivky. Příběh je poutavý, dobře se čte a během pár stránek vás vtáhne do svého nitra.

„Tohle nebyl jen pikantní sex někde venku, který zašel příliš daleko. Byl to únos,“ řekla Erika. „Mohla mít sex ten den někdy dříve se svým snoubencem a pak…Bože. Budeme se na to muset zeptat jejího snoubence. Existjí vůbec nějaké stopy DNA?“

„Jestli nějaké byly, s největší pravděpodobností je zničila vona, když byla pod ledem,“ řekl Isaac.

Opravdu zajímavá zápletka i propracování příběhu, které je vlastně vyprávěno z pohledu Eriky i samotného vraha. Většinou je vrah průhledný a snadno se dá určit, ovšem zde jsem ho odhalila až závěrem knihy. Možná to byl úmysl samotného autora knihy nebo jsem jen nezkušená v odhalování vrahů. 🙂

Nejspíš ze mě detektiv rozhodně nikdy nebude. 

Ovšem autorovi musím vyseknout poklonu. Dlouho jsem nečetla takto čtivý příběh z tohoto žánru, snad poslední byla Dívka ve vlaku a od té doby nic. Už teď se těším na druhý díl, ale do té doby ještě musím přečíst pár restů z knihovny 🙂 Už teď se můžete těšit na nové recenze tentokrát z fantasy literatury, opět mě totiž chytila vlna J.K. Rowlingové a na její filmy koukám od rána do večera a její knihy čekají, až se začtu do jejich příběhů a nejenom ony. 

dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život.

Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.

Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?

Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.

Dopadne ho dříve, než udeří znovu?

dívka v ledu

Dívka v ledu je první knihou ze série o Erice Fosterové spisovatele Roberta Bryndzy. Přečtete si ji i vy?

Přidej se do mé skupiny “Ženy v online světě“, kde to vážně žije!

Kde učím ženy jednoduše a stručně to vše o blogování, copywritingu, online podnikání a dalších zajímavých oblastech. 

Najdeš tam kamarádky, které baví to stejné co tebe. Pořádají se tam tématické dny a také další zajímavé akce jako BLOGGERFEST, výzvy nebo tam najdeš speciální dárečky a slevy. 

Pojď se se mnou učit novým věcem a růst v úspěšnou a sebevědomou ženu!

Do skupinky!

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem kreativní blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.