RECENZE: Láska na druhý pokus

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Dostala se mi pod ruku úplnou náhodou. Čekala jsem obyčejný příběh zakázané lásky a pokušení. Něco na tom však bylo. Něco, co mě nutilo číst dál a dál.

Na první pohled je kniha příliš nezajímavá. Příliš tmavá obálka s prostou grafikou mě moc nelákala ke čtení. Jelikož patřím k těm, které si vybírají knihu podle obalu, dost jsem zvažovala zda si ji mám v knihovně vypůjčit. Co mě na ní zaujalo byl název knihy. Lákalo mě odhalit tajemství, které příběh ukrývá.

Kniha Láska na druhý pokus tak se mnou putovala hezky domů a jen co jsem měla volnou chvíli tak jsem se pustila do čtení.

No nebudu lhát. Příběh byl trochu slabý. Čekala jsem víc. Asi tak od poloviny knihy jsem přeskakovala to dlouhé „obkecávání“ a četla jen dialekt, abych se rychle dočkala závěru. Autorka zbytečně natahovala nepodstatné části příběhu, jen aby napínala čtenáře a místa, která si zasloužila větší pozornost byla příliš strohá.

Nemám ráda knihy v er-formě, dost špatně se mi čtou. Raději mám ráda knihu, kdy je příběh vyprávěn přímo hrdinou. Na druhou stranu jsem tak mohla vidět příběh z několika pohledů, což bylo osvěžující. Myslím si však, že by se dal příběh napsat mnohem poutavěji i v ich-formě z pohledu Claire propletené s Celeho pohledem.

Co mě ještě dostalo bylo, jak rychle se do sebe ti dva zamilovali. Nevím zda se mi to líbilo a nebo ne, ale přišlo mi to až neskutečně rychlé. Coleho někdy výbušná povaha také nebyla můj šálek kávy.

Je však něco, co se mi na příběhu líbilo a to okolí ranče a také zápletka samotná. Jak se Antonio vrátil za Claire jako by nic a chtěl ji požádat o ruku nebo když přijela Gabriela – bývala Coleho – a řekla mu o dítěti. Nebo když se za ní o Vánocích rozjel do Londýna a přímo o půlnoci na nový rok ji požádal o ruku. To bylo velmi roztomilé.

Byly to zajímavé zápletky, které příběh trochu ozvláštnily, ale jinak se mi příběh jevil jako jednoduchá oddechovka, kterou stojí za to číst, když nevíte po čem jiném sáhnout.

Cole na ni vrhl zmatený pohled. „Claire, na téhle planetě přece nenexistuje muž, kterého by nefascinoval pohled na tebe v mokrém tričku.“

Claire zčervenala. „Jsi moc hodný. Pleteš se, ale jsi hodný. Možná by ses měl brzo objednat na oční.“

Cole ji uchopil za bradu a něžně ji k sobě otočil obličejem. „Claire, ten chlap na tebe musel být vážně hnusnej, když ani nevíš, že seš naprosto úchvatná.“

Anotace knihy:

Vášnivý milostný příběh pro všechny romantické duše. Když jedenatřicetiletá Clire zjistí, že ji její přítel podvádí s mladinkou kolegyní, zhroutí se jí celý svět. Ale stejně jako je naštvaná na něj, je naštvaná i na sebe – jak si jen mohla nevšimnout, že žije po boku takového sobce? Potupená Claire si tedy sbalí kufry a zamíří na turistický ranč do Colorado Springs, kde se chce ucházet o místo šéfkuchařky, doufajíc, že jí klid venkovského prostředí pomůže získat ztracenou životní rovnováhu. Jenomže když poprvé uvidí svého nového šéfa Cola, podlomí se jí kolena – tohle je rozhodně ten nejpřitažlivější muž, jakého kdy poznala. A i když jí rozum radí, aby si od něj držela co největší odstup – vždyť přesně takový krasavec ji připravil o všechny ideály –, vrhne se Claire do náruživého milostného vztahu. Netrvá to však dlouho a minulost se jí opět krutě připomene…

Něco málo o autorce M. J. Summersové:

M.J. Summersková je kanadská spisovatelka, která debutovala právě romancí Láska na druhý pokus. Protože se kniha dočkala příznivého – a velkého – čtenářského ohlasu, rozhodla se na ní navázat hned celou sérií.

Autorka žije poblíž Rocky Mountains s manželem a třemi dětmi, a když zrovna nepíše, ráda čte nebo sleduje přitulená na gauči s celou svou rodinou filmy. Miluje turistiku, zumbu a jógu.

Nicméně, stejně jako i jiní čtenáři jsem od knihy čekala trochu víc, ale i tak nemůžu říct, že by to nestálo za přečtení. Jen od toho nečekejte BOOM!

Jak knihu vidí další čtenáři?

Krásná romantika se špetkou humoru. Sexy kovboj Cole a příjemně praštěná Claire, tak tahle dvojka mě dostala hned od začátku, smála jsem se a prožívala to s nimi. Jak to tak ale bývá, po dobrém začátku přijdou překážky, tentokrát v podobě bývalé přítelkyně Cola, Gabriely, která se objeví s malým dítětem v náruči. Jak se to vlastně všechno vyvrbí si přečtěte sami, já za sebe určitě knížku doporučuji 🙂 – Žanet

Nemám slov. To, co začalo docela slibně se proměnilo ve spoustu sprostých slov a sex. Příběh nereálný, hlavní hrdinové mají myšlení náctiletých a pořád si něco „domýšlejí“, než by spolu normálně komunikovali. Vůbec nechápu překlad „cucal jí ucho“, nedá se napsat okusoval nebo něco vkusnějšího? Z toho slova, které je mimochodem popsané skoro v každé sexuální scéně, se mi tak v půlce knihy začal zvedat žaludek. Další knihy autorky radši ne 🙂 – Cometka

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *