Další téma naší 21 denní výzvy pro blog je na téma „Co byste dělali, kdybyste měli všechny peníze světa“ no já to vzala trochu jinak a ráda bych vám pověděla něco o tom, jak vnímám bohatství a úspěch já a co pro mne znamenají peníze.
Za peníze v Praze dům
Ano. Za peníze si mohu koupit nádherný dům, jachtu, super rychlé auto, jezdit na dovolenou každý měsíc, ale koupím si za všechny peníze světa i přátele, kteří se mnou budou sdílet tyto radosti? Koupím si za ně zdraví?
Ne. Proto pro mne třeba peníze nemají takovou hodnotu, jako prožitý okamžik v danou chvíli. Užít si krásný den se synem. S přáteli vypadanout někam do kempu a užít si legraci. Jet na výlet a vidět něco kouzelného a nového.
Peníze však neodsuzuji. Vím, že je to nástroj, díky němuž mohu pomoct své rodině, svým blízkým i dalším potřebným, kteří si to zaslouží a opravdu pomoc potřebují.
Mám velké cíle, kterých chci dosáhnout a ano, chci vydělávat milióny, ale řeknu vám proč.
Chci se stát úspěšnou blogerkou a tvořit velké věci, protože chci pomáhat. Chci si založit nadaci VIKATE a pomáhat maminkám, které se ocitly v těžké situaci a jsou sami, pomoct jim se postavit na nohy. Získat práci a začít žít život, jaký si zaslouží.
Mám v plánu také založit si vlastní nakladatelství Writeland, kde budu pomáhat začínajícím autorům dostat se mezi čtenáře.
Stejně tak nový projekt Byznys hrou, který momentálně už ladím do finální podoby má být na podporu žen, začínajících online podnikatelek a tvůrkyň. S tímto projektem mám největší plány a právě na jejich realizaci a to, aby mé služby byly dostupné pro všechny, kteří jsou na začátku a nemají ještě tolik peněz, které do sebe mohou investovat, tak právě proto chci vydělávat hodně ze svých copy a blog služeb, abych do toho mohla své vlastní peníze investovat a projekty mohly pomáhat a podporovat v takovém rozsahu, jaký bych chtěla.
Myšlením k bohatství
Jenže jak tedy uspět a získat ty peníze, které potřebuji?
Nedávno jsem našla zajímavý recept na to, jak dosáhnout úspěchu právě nastavením naší mysli. Není to jen o tom snít a závidět těm, kteří toho dosáhli. Každý totiž má právo uspět a být bohatý. Stačí doopravdy chtít pro to něco udělat.
Kroky, které může podniknout KAŽDÝ a začát pracovat na tom, aby uspěl:
- číst knihy, které nejen rozšiřují slovní zásobu, ale také nás mohou hodně naučit (odborná knihovna)
- sledovat úspěšné lidi, poslouchat o čem mluví, jaké jsou trendy a inspirovat se jimi
- vzdělávat se a to neustále, protože školou to nekončí a úspěšní lidé studují pořád!
- příjmout výzvu, která se nám naskytne,aneb jak já říkám „chytit příležitost za pačesy“
- vytrvat v tom, co děláme, protože úspěch není přes noc, ale krůček po krůčku můžeme jít a zbudovat velké věci a stát se úspěšnými a bohatými
- radovat se i z maličkostí, protože i když začneme s malými částkami, vytrvalostí a pílí docílíme brzy k těm vysokým
Víte kdo to byl Andrew Carnegie?
Andrew Carnegie (1835–1919) patřil k nejbohatším a nejslavnějším průmyslníkům své doby. Prostřednictvím Carnegie Corporation of New York, inovativní filantropické nadace, kterou založil v roce 1911, jeho majetek od té doby podporoval vše od objevu inzulínu a demontáže jaderných zbraní až po vytvoření Pell Grants a Sesame Street. Práce korporace a jejích příjemců pomáhá utvářet veřejný diskurz a politiku již více než sto let. Miliony lidí těžily z Carnegieho prozíravé štědrosti – dědictví skutečného a trvalého dobra.
„Pokusit se udělat svět nějakým způsobem lepším, než jste shledali, znamená mít v životě ušlechtilý motiv.“
Andrew Carnegie – Říše podnikání
Dobročinná kariéra Andrewa Carnegieho začala kolem roku 1870. Přestože podporoval nesčetné množství projektů a projektů, je nejlépe známý pro své dary bezplatných budov veřejných knihoven, počínaje jeho rodným Dunfermlinem a nakonec se rozšířil po celém anglicky mluvícím světě, včetně Spojených států, království, Austrálie a Nový Zéland. V roce 1887 se Carnegie oženil s Louise Whitfield z New Yorku. Podpořila jeho filantropii a podepsala předmanželskou smlouvu o svatbě, která uváděla Carnegieho záměr rozdat během svého života prakticky celý svůj majetek. O dva roky později napsal The Gospel of Wealth, který odvážně formuloval jeho pohled na bohaté jako na správce svého bohatství, kteří by měli žít bez extravagance, umírněně se starat o své rodiny a využívat své bohatství k podpoře blahobytu a štěstí ostatních.
Andrew Carnegie prodal svou ocelářskou společnost JP Morgan za 480 milionů dolarů v roce 1901. Carnegie odešel z podnikání a vážně se pustil do distribuce svého jmění. Kromě financování knihoven zaplatil tisíce kostelních varhan ve Spojených státech a po celém světě. Carnegieho bohatství pomohlo založit četné vysoké školy, školy, neziskové organizace a sdružení v jeho adoptované zemi a mnoho dalších.