Jak psát jako spisovatel krásné i POUTAVÉ příběhy

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

“Psaní je brána do mnoha světů.”

Když píšete, otvírá se před vámi nový svět. Ten, který si sami vymyslíte a o kterém píšete, či čtete.

Knih je na světě spousta. Jsou tu knihy, které vás při čtení pohltí do svého nitra a nenechají vás chvíli oddechnout, dokud příběh nedočtete. Naopak jsou tu knihy, které musíte louskat, než je přečtete. Jsou to takové knihy, co nemají zajímavou zápletku, nebo vám autor prostě svým stylem psaní nesedl.

To jak budete vy psát, a jak váš příběh bude působit na čtenáře je čistě na vás. Pokud však chcete být v té první kategorii, kdy váš příběh autor bude prožívat, a hltat ho, je důležité se psaní věnovat naplno.

Nebylo by úžasné, kdyby váš blog kompletně zkontroloval profesionální blogger? Dovolte mi, abych vám s tím pomohla! Zkontroluji všechny aspekty vašeho blogu, řeknu vám, co funguje a co lze zlepšit, a dám vám minimálně 5 akcí, které můžete v ihned podniknout a které vám pomohou vydělat VÍCE PENĚZ, zvýšit počet odběratelů e-mailů a zvýšit návštěvnost vašeho blogu. 🤩😊💜
Zní to dobře? Zarezervujte si audit blogu za bomba SUMMER AKCI! 🤩💜
https://1url.cz/dricB

Psaní je řemeslo, jako každé jiné

Je proto velmi důležité umět dobře své řemeslo, abyste se mohli stát dobrými autory textů, jako byli třeba Hemingway nebo Němcová. Měli byste znát dobře český jazyk, umět se správně a spisovně vyjadřovat. Psát správná přirovnání, používat synonyma, znát hovorový jazyk pokud jej chcete v textu používat, umět svůj text oživit. A hlavně vědět, o čem píšete.

Je mnoho literárních žánrů, ale také mnoho literárních slohů jako je prostě sdělovací, odborný, publicistický či umělecky. Měli byste skvěle ovládat ten, ve kterém se chcete pohybovat a chcete při psaní používat.

Psaní je individuální, každý autor píše originálně, i když jsou většinou texty podobné, každý je přesto jiný. To od sebe odlišuje autory. Měli byste psát tak, jak se to líbí vám, o tom o čem víte nejvíc, nebo vás to baví. Protože když budete psát o tématu, kterému sami nerozumíte, každý pozná, že ve svém textu tápete a skoro nevíte, o čem mluvíte. Proč své čtenáře hned odradit, když jim můžete nabídnout kvalitní text, z oblasti, které rozumíte.

Psaní je individuální, každý autor píše originálně, i když jsou většinou texty podobné, každý je přesto jiný.
Psaní je individuální, každý autor píše originálně, i když jsou většinou texty podobné, každý je přesto jiný.

Než se pustíte do psaní

Než začnete se samotným psaním vašeho textu, měli byste si shromáždit veškeré informace, které při psaní budete potřebovat. Rozhovory, popisy místa, charakteristiky osob, zajímavé dialogy a vše si utřídit do složek, abyste k nim měli při psaní snadný přístup a zdlouhavé hledání správné informace vám potom nebránilo v psaní.

Taky je velmi důležité mít v knihovně knihy, které byste při psaní mohli potřebovat. Zmíněnými knihami jsou:

  • Slovník spisovného jazyka českého
  • Slovník cizích slov, učebnice českého jazyka
  • Pravidla českého pravopisu
  • Naučné knihy jako je atlas světa, encyklopedie nebo jiné knihy, které vám mohou pomoci při hledání důležitých informací.

Také byste neměli zapomínat na kvalitní literaturu, ze které můžete čerpat velké moudro. Učit se od významných autorů, jak správně psát a používat jazyk, nechat v sobě proplouvat jeho umění a učit se od jiných a slavných autorů, je velmi přínosné. Není to žádné kopírování, je to pouze učení se od moudřejšího a úspěšného autora a na tom není nic špatného.

Nesmíte však zapomenout, že kopírovat autorovy myšlenky je už špatné. Proto se pouze učte.

Vezměte si knihu, přečtěte si ji znovu. Udělejte si její rozbor. Zkoumejte, jak autor rozvíjí hlavní zápletku, nebo kdy dává volnější pasáže či kde naopak zrychluje tempo vývinu situace. Rozborem, kvalitní knihy nebo knihy, kterou milujete a chcete psát podobný žánr, se naučíte více, než kdybyste trávili hodiny nad učebnicí českého jazyka.

Využij AKČNÍ SUMMER CENY na AUDIT TVÉHO BLOGU!

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *