Moje plánování pod lupou, aneb jak jsem se dostala z chaosu k efektivnímu plnění svých cílů

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Můj život na vlnách

Ano, tak nějak by mohla začínat moje kapitola života. Jednou tak, podruhé jinak. Můj život za poslední tři roky nabral neskutečný směr. Staly se mi věci, které jsem si nedokázala představit ani v tom nejhorším snu. A vlastně ani nechápu, jak jsem se dostala až sem.

Můj život byl jeden velký chaos. Ztratila jsem svůj směr, cíl, priority a životní poslání. Hledala jsem to znovu, ale nějak jsem se pořád ztrácela mezi diáři, motivačními knihami a papíry nebo sešity s nápady na nové projekty, které mi přicházeli, když sem byla alespoň chvíli v klidu.

Tak jsem se rozhodla vytvořit si plánovač. Vlastní. Takový, který už na první pohled bude podporovat moji kreativitu a touhu, jít si stále za svými sny. Bude mne motivovat a pomáhat mi po malých krůčcích dosáhnout těch velkých, jelikož jsem se za tu dobu naučila, že neumím plánovat na hodiny přesně, ale spíše jsem ten typ, co si plánuje určité denní bloky.

Ukázka plánovače na květen 2022

Jak se neučit stanovit cíle a dosáhnout jich během jednoho týdne?

Všichni víme, že „stanovení cílů“ je velmi důležité, ale pamatujte, že stanovení cíle je pouze jedním z kroků na cestě k jeho skutečnému dosažení…

Abyste si stanovili cíl, musíte se rozhodnout, čeho chcete dosáhnout, a – to je nejdůležitější – zapsat si to. Je to tak jednoduché. Zapsali jste si svůj cíl. Stanovení cílů je snadné.

Ale chcete toho cíle dosáhnout, že? 

A teď to chce trochu více úsilí. To vyžaduje nástroj a akci.

O důležitosti cílů a jejich vztahu k úspěchu a štěstí toho bylo napsáno mnoho. Jako podnikatelka jsem si jista, že většina z vás, ne-li všichni, již ví, jak důležité je podniknout kroky k dosažení svých cílů.

Ale kolik z nás to praktikuje denně?

Já jsem na začátku měla opravdu šílený systém. Plánovače, diáře a kalendáře byly u mě všude. V každém pokoji na každém místě. A když už ne tyto věci, pak lístečky, papírky a útržky všeho, co chci udělat, dodělat a splnit.

Jednoho dne jsem si řekla dost! Tohle už fakt nemyslíš vážně!

Vzala jsem všechny své papírky, diáře, kalendáře a všechno, kde jsem měla sepsané své plány, cíle, sny a nápady a začala to třídit na hromádky, které dávaly smysl.

Během procesu třídění

Řeknu vám jedno. Trvalo to opravdu skoro celý týden, než jsem si všechno roztřídila. Udělala nový systém. Vyřadila to, co už nikdy nebudu potřebovat, nebo nikdy už nesplním.

To co zůstalo byly:

  • Nápady na obsah pro blogy
  • Podklady pro digitální produkty a služby
  • To do listy, které je třeba ještě projít a sepsat jeden velký AKTUÁLNÍ
  • Poznámky z osobního života (wish listy, přihlašovací údaje do kurzů a členských sekcí..)
  • Moje nové vize a cíle

Když jsem to měla pěkně a přehledně roztříděné, mohla jsem vzít prázdné sešity a nový plánovač a vše to správně zařadit.

Něco jsem rovnou digitalizovala do svého Google Disku. Zbytek zapsala do nového NÁPADNÍČKU, který jsem si vytvořila z obyčejného sešitu. Vytvořila jsem si také nový sešit na mé nápady pro obsah blogu a do mého kreativního plánovače jsem si zapsala plány, cíle a to do seznamy pro daný měsíc a také ten následující, abych byla připravená.

Nyní jsem přesně věděla:

  • Kde najdu nápady a inspiraci pro svůj blog a kreativní tvorbu
  • Jaké mám 3 TOP prioritní cíle pro tento a následující měsíc
  • Konkrétní kroky, rozdělené na malé části do jednotlivých dnů, jak cíle dosáhnout
Plánovač si můžete stáhnout v bočním panelu nebo na konci tohoto článku.

Zaujal tě můj kreativní plánovač?

Chceš si přehledně sepsat své cíle pro tento měsíc a zarezervovat si také plánovače na ostatní měsíce včas do své e-mailové schránky?

Zaregistruj se k odběru kreativního zpravodaje z mé dílny a plánovač na tento měsíc je tvůj.

Neboj se! Žádný spam ani nevyžádané e-maily odemne nečekej. Nový e-mail ti pošlu maximálně jednou za měsíc o novinkách z blogu a kreativní dílny.

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *