Recenze na spolupráci s Janou Štorkovou: Jarní údržba mého blogu na WordPress

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Plánování jarní údržby mého blogu na WordPress mě přivedlo ke spolupráci s Janou Štorkovou, která se specializuje na tvorbu a správu webových stránek. Přiznávám, že jsem byla zpočátku trochu nervózní, ale Jana mé obavy rychle rozptýlila svou profesionalitou a efektivitou.

Požádala jsem Janu o komplexní aktualizaci a zálohování mého blogu – říkám tomu taková jarní údržba. Když své práce dokončila, poslala mi podrobnou zprávu, co všechno udělala. Musím říct, že jsem byla opravdu ohromená.

záloha webu

1. Zálohování celého webu: Jana nainstalovala zálohovací plugin WPVivid, provedla zálohu celého webu a stáhla ji k sobě. Záloha měla velikost 4,35 GB, takže celý proces trval poměrně dlouho.

2. Aktualizace pluginů: Postupně aktualizovala všech 10 pluginů, které můj blog využívá. Speciální pozornost věnovala pluginu WooCommerce, kde bylo kromě samotné aktualizace nutné také aktualizovat databázi.

Aktualizace je důležitá nejen pro vylepšení a nové funkčnosti, které autoři do pluginů postupně zapracovávají, hlavně ale zvyšuje bezpečnost webu. Neaktualizované pluginy totiž mohou být vstupní branou pro napadení webových stránek (totéž platí i pro aktualizaci šablon a celého WordPressu).

záloha webu

3. Kompresor obrázků: Jana nainstalovala plugin na kompresi a optimalizaci obrázků, který zjistil, že je potřeba zmenšit 1317 obrázků. Všechny je postupně zkomprimovala a ušetřila tím 1,4 GB místa. Proces probíhal ve verzi zdarma, což znamenalo, že se obrázky komprimovaly postupně po 50 kusech.

Díky tomu se pak obrázky načítají rychleji a zlepší se tak výkon webu.

záloha webu

4. Čištění databáze: Nainstalovala také plugin na vyčištění WP databáze od různých dočasných souborů a revizí. Tím se opět ušetřil nějaký objem dat a zrychlí se tak běh vebu.

5. Aktualizace WordPressu: Nakonec provedla aktualizaci celého WordPressu na nejnovější verzi 6.5.2.

záloha webu

6. Závěrečná záloha: Po provedení všech těchto kroků Jana udělala a stáhla poslední zálohu, která byla tentokrát mnohem rychlejší.

Z této zálohy mi v případě závažných potíží může můj web kdykoliv obnovit do dnešního stavu.

S výsledkem jsem byla maximálně spokojená – web teď šlape jako hodinky. Jana mi také poskytla několik cenných doporučení. Například mi poradila, jak upravovat rozměrovou a datovou velikost fotek před jejich nahráním na web. Doporučila využít aplikaci iloveimg.com, kde lze přizpůsobit šířku fotky (pro celou obrazovku 1920 px, pro polovinu 900 px) a následně ji komprimovat.

Proč je důležité mít web nebo blog zálohovaný?

Zálohování webu je klíčové, protože nechci přijít o své data. Hodnotné články, které mi měsíčně generují nové kontakty a klienty, a veškerý můj obsah, jsou pro mě nesmírně důležité. Jak říkám i svým klientům, blog je pro mě moje online vizitka. Je to místo, kam odkážu jedním linkem, ale lidé zde najdou vše, co potřebují – moje know-how, myšlenky, výsledky mé práce, vize, cíle a aktuální nabídky.

Pravidelná údržba webu: Děláte ji sami nebo máte experty?

A jak vnímáte pravidelnou údržbu svého webu vy? Děláte aktualizace a zálohy sami, nebo na to také využíváte experty jako já? Já jsem si jistá, že investice do odborné pomoci se vyplácí.

Díky Janě Štorkové teď můj blog šlape jako hodinky a já můžu s klidem pokračovat ve své práci. Děkuji, Jano, za skvělou spolupráci!

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *