13+1 tipů, jak si snadno přivydělat

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Trápí vás finanční problémy v rodině? Toužíte přidat ruku k domácímu rozpočtu? Jste studentka, máma na mateřské nebo jen žena, která touží po větší finanční svobodě? Tyto tipy na přivýdělej jsou snadné, nikterak časově náročné a mohou být víc, než jen přivýdělkem. Mohou být i koníčkem, vášní.

Nechte si vrátit peníze za svůj nákup

Existuje mnoho cashback portálů, kde za nákup, který provedete přes portál na e-shopu získáte jistou procentovou část ze zaplacené ceny zpět. Pohybuje se to od 2% do 12%, což je velice pěkné a vám tak za nákup, který stejně musíte udělat, zůstanou nějaké penízky navíc. Ano, často jdeme do kamenného obchodu a nakoupíme vše co potřebujeme tam, také to tak dělám a často na tyto portály zapomenu, ale upřímně, není jednodušší si večer sednout k televizi, vzít tablet nebo mobil a nakoupit vše co potřebuje online? Přijde nám to až domů pěkně poštou a navíc jak říkám, získáme jistou část za náš nákup zpět.

A kde takto můžeme nakoupit?

  • Plná peněženka – sama ji využívám a jsem s nimi velmi spokojená. Jako uvítací bonus získáte hned po registraci 60 Kč na váš profilový účet a za každé doporučení kamarádovi získáte 300 Kč, což je velmi lákavá nabídka. Zde mají cca 758 internetových obchodů, dle mého počítání. Snad počítám správně 🙂
  • Hamty.cz – nově jsem, začala využívat i tento portál pro získání peněz za nákup zpět. Zde za doporučení získáte pouze 200 Kč, ale ani ty na chodníku nenajdete. Jeho výhodou oproti plné peněžence je, že nabízí mnohem více e-shopů k nákupům. Zde mají cca 912 internetových obchodů, jak tak počítám.
  • Tipli.cz
  • Vratné peníze apod…

Hezké srovnání těchto portálů najdete v článku „6 nejlepších cashback portálů v roce 2020″

Staňte se řidičem na volné noze

Baví vás jízda autem? Přivydělat si můžete také jako řidič. Využít pro tyto účely můžete alternativní taxislužby jako Uber nebo Lyft. Nebo se podívejte na internetové stránky jizdaspolu.cz, zavezu.cz, autostop.cz a to je jen pro příklad, jistě jich najdete mnohem více. Dočtete se na nich mimo jiné, jak takový přivýdělek funguje i co vše je k tomu potřeba, kromě vlastního auta.

Založte si bankovní účet

Spousta bank nabízí pro své nové klienty bonus za založení účtu. Za pouhé vytvoření účtu u některé z bank můžete získat okolo 500 až 1000 Kč a to ihned po splnění určitých podmínek, které banka vyžaduje – to zjistíte na jejich stránkách povětšinou. Je to skvělý způsob jak rychle vydělat pár korunek navíc.

Co však s dalším účtem, když už jeden mám?

Vůbec nevadí, že máte další účet, je to skvělý způsob jak začít šetřit a naučit se odkládat penízky bokem. Nový účet můžete využít na posílání penízek, které si vyděláte bokem nebo jistou procentovou část z vaší mzdy a díky tomu začnete šetřit na nečekané finanční výdaje či dovolenou apod.

Vyplňování dotazníků

Mnoho společností by ráno znalo váš názor na různé věci. Vyplňováním dotazníků, které často zaberou jen pár minut si můžete vydělat od pár korun do třeba i 200 Kč za jeden dotazník. Čím více dotazníků vyplníte, tím více peněz si můžete vydělat.

Prodej svůj talent

Máte teď před svátky dost volného času nebo jste na mateřské dovolené jako já? Co takhle si přivydělat pár korun díky tomu, co umíte dobře a baví vás to?

Na portále jaudelam.cz můžete nabízet svou práci mnoha potencionálním zákazníkům.

Nabízet zde můžete grafické služby (tvorba log, bannerů, obálek na knihy, grafické návrhy marketingových prospektů….), správu sociálních sítí, tvorbu či přípravu marketingových kampaní, e-mail marketing, překladové služby, psaní článků, textovou korekturu, programování, tvorbu webových stránek, stříhání či tvorba videí, tvorba prezentací, průzkum trhu, marketingové nápady, pomoc jako virtuální asistentka, online doučování, výklad karet, dietní plán na míru, fitness koučink, psychoterapie online, návrhy interiérů, 3D vizualizace pokojů či domů, připravení rozpočtů na výstavbu nového domu či bytů, příprava rozpočtů marketingových kampaní apod., prodej handmade výrobků a mnoho dalšího.

Prodávej ruční práce a doplňky pro tvorbu

Baví tě ruční práce? Proč nevyužít svůj talent a dostat za něj zaplaceno? Na portále fler.cz můžete snadno prodávat své výrobky ručních prací a získat za ně pěkné penízky. Podívejte se pro inspiraci na jejich stránky a projděte si co tam již nabízí jiní prodejci a inspirujte se pro vaši tvorbu. Mimo jiné zde můžete také nabízet k prodeji potřeby pro tvoření jako korálky, látky, vlnu, příze, papíry, washi pásky apod., kterých máte přebytek a nevyužijete je.

Skvělý tip na vyšší výdělek! Pokud dobře ovládáte nějakou kreativní techniku, vytvořte si online kurz, který zde můžete začít prodávat za mnohem vyšší penízky, než samotné výrobky. Inspiraci, jak vytvořit takový online kurz najdete v článku „Jak vytvořit e-learning ve 12 krocích

Pomoc v domácnosti mnoha způsoby

Jste maminka na mateřské dovolené a máte hodně volného času? Baví vás domácí práce nebo péče o děti? Co si tím přivydělat? Můžete nabízet úklid domácnosti za peníze, pomoc se zahradními pracemi nebo nabízet domácí vařenou stravu v krabičkách za peníze třeba seniorům nebo pracovně vytíženým lidem, kteří vaše služby i kulinářský talent jistě ocení.

Skvělou možností jak si dále přivydělat, pokud máte dostatek prostoru, je hlídání dalších dětí. Získáte kamarády na hraní pro vaše dítě, které se zabaví a bude mít radost z nových kamarádů a vy využijete volný čas na mateřské a ještě si k tomu můžete přivydělat.

Focení na zakázku

Baví vás focení a máte pořád foťák v ruce a fotíte své děti na cestách i doma? Začněte si přivydělávat fotografováním za peníze. Teď před Vánoci můžete nabízet balíčky vánočního focení a pokud přidáte k inzerátu pár vaši velmi povedených fotografií, ideálně k tématu vánočního balíčku, pak jistě můžete věřit, že se k vám nabídky jen pohrnou.

Nezoufejte pokud nevlastníte ateliér, kde je možné takové fotografie pořídit. Focení se dá dělat i venku v přírodě, kde mohou být fotografie také velmi pěkné, stačí přidat pár vánočních doplňků apod. nebo můžete fotit v bytě klienta či najít u vás doma pěkný koutek, kde se fotografie dají pořídit. Záleží už jen na vás, jak si to namyslíte.

Prodej nepotřebných věcí

Jistě vás teď čeká velký předvánoční úklid, asi jako většinu z nás. Mě osobně to čeká tento týden a už se velmi těším, protože si u toho nazdobím celý byt vánočními dekoracemi. Nicméně při takovém úklidu často objevíme hromadu nevyužitých věcí, ať už oblečení naše či odrostené po dětech, hračky s nimiž si už děti nehrají, různou starou elektroniku, přečtené knihy, na které se jen práší apod. Využijte toho a přivydělejte si před vánoci nějakou tu kačku navíc prodejem věcí, které už doma nepotřebujete a zabírají vám jenom místo.

Učte druhé to, co umíte nejlépe

O tvorbě online kurzu už jsem se zmínila v přivýdělku handmade produktů, ovšem online kurz si můžete vytvořit i k výuce jazyků, matematiky, tvorbě webových stránek, programování, psaní článků, výuce hry na hudební nástroje apod. Zkrátka ať už dobře ovládáte cokoliv, promyslete si, jak by se to dalo přetvořit do online kurzu, který můžete prodávat na internetu.

Velkou výhodou tohoto výdělku je, že sice vás to bude stát hodně času (tvorba osnovy kurzu, natáčení výukových videí, sestřih, nahrávání, přidávání titulků, výroba doplňkových materiálů…), ovšem takový kurz pak můžete na internetu prodávat nespočetněkrát a už vás to nebude stát žádný čas navíc. Pouze vám budou přitékat nové a nové penízky z prodeje na váš účet.

Kde své kurzy nabízet?

Dekoratérka interiérů a exteriérů

Baví tě připravovat výzdobu na narozeniny, firemní akce, večírky či různé další příležitosti jako třeba teď Vánoce? Co si přivydělat prací jako dekoratérka. Mnoho lidí připravuje různé akce, při kterých potřebují tematicky vyzdobit prostory, ale nezbývá jim na to čas. Nabídněte jim svou pomoc a pokud k nabídce připojíte, že pro dané téma vlastníte dokonce vlastní dekorační materiál, který za menší poplatek zapůjčíte na dobu konání akce, uvidít, kolik nabídek rázem získáte.

Darujte část sebe

Ať už půjdete darovat krev, plazmu či vajíčka, za vše si můžete velmi rychle přivydělat v řádu pár stovek až tisíců navíc. Prohledejte internet a zjistěte kde ve vašem okolí nabízí služby pro dárce a kolik za ně nabízí.

Staň se virtuální asistentkou

Služby VA jsem zmiňovala u portálu jaudelam.cz, ovšem můžeš své služby nabízet také přes svou Facebookovou stránku nebo si vytvořit profil na LinkedIn či vlastní jednoduché webové stránky.

Jako virtuální asistentka můžete nabízet svým klientům organizační i administrativní služby jako je třeba správa kalendáře, obvolávání klientů a sjednávání schůzek, příprava podkladů, vyhledávání a zpracování dat, objednávky, korektura, přepisy obchodních schůzek do PC, organizace teambuildingů, firemních akcí a obchodních schůzek, zajištění rezervací hotelů a podniků pro firemní účely, tvorba propagačních materiálů, správa sociálních sítí, zpracování analýzy dat, komunikace se zákazníky, či zaměstnanci, personální služby apod.

Než se do této práce pustíte, doporučuji navštívit akademii pro VA.

To by bylo pro dnešní článek dost tipů, jak si nejenom před svátky vylepšit rodinný rozpočet. Dalších 39 tipů a ještě něco navíc najdete v mém e-booku 39 tipů na práci z domu. který si můžete zakoupit zde.

Jsem ráda, že jste si můj článek přečetli a věřím, že v něm najdete inspiraci, jak si přilepšit ve financích vaší rodinné peněženky.

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *