3 základní pilíře SEO, znáte je?

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Pochopte 3 pilíře SEO 

Jsem si jistá, že jste už slyšeli pojem SEO. Ale co to vlastně SEO je a proč je důležité pro vás a vaše podnikání? 

V tomto článku vás provedu třemi pilíři SEO a tím, jak to všechno souvisí. 

Pojďme si nejprve říci, co to SEO je. Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je proces optimalizace kvantity a kvality návštěvnosti vašeho webu prostřednictvím organických výsledků vyhledávačů. Stručně řečeno, jde o pochopení toho, jak se lidé dostanou na váš web prostřednictvím organických (bezplatných) prostředků.

Pilíř 1 – SEO na stránce

On Page SEO popisuje, jak vyhledávače jako Google nebo Bing prohlížejí stránky vašeho webu a podle toho je řadí. To znamená, že to, co máte na svých webových stránkách (slova, videa, grafika atd.), ovlivní hodnocení vašeho webu v těchto vyhledávačích. 

Existují tři způsoby, jak se to stane, a tady se zaměřujeme trochu na technické věci.

1) Procházení

Z vyhledávače jsou odesílány prohledávače známé také jako pavouci nebo roboti, aby objevili nové existující webové stránky. Jakmile najdou nové stránky, zaznamenají a uloží tyto informace. Prohledávače kontrolují, zda tyto webové stránky byly nedávno aktualizovány nebo změněny.

2) Indexování

Další krok s on-page SEO se nazývá indexování. To je, když vyhledávače zkontrolují web, zda neobsahuje duplicitní obsah nebo zda má obsah nízkou hodnotu nebo spam. Nejhorší možná věc je, když stránku samotnou nelze procházet, což znamená, že se váš web v těchto vyhledávačích nezobrazí.

3) Pořadí

Posledním krokem je hodnocení vašeho webu. Používáte klíčová slova v názvu značky (nadpisy, struktura URL)? Jaká je doba načítání vašeho webu? Jaká je pověst vašeho webu (odkazování na jiné weby, odkazování na jiné stránky na vašem webu)? Všechny tyto věci pomohou Googlu nebo Seznamu ohodnotit váš web pro hledající. 

Pamatujte, že tyto vyhledávače si chtějí udržet svou pověst tím, že budou nabízet pouze weby hledajícím, které odpovídají tomu, co požadují. To znamená, že vaše klíčová slova a webové stránky se musí shodovat, abyste byli na stránce s výsledky vyhledávače správně zařazeni.

Návrh co je to SEO? uživatele Viktorie Tiw

Pilíř 2 – SEO mimo stránku

Dalším pilířem SEO je off page. To v podstatě znamená, zpětné odkazy, které jsou odkazy na důvěryhodné články nebo stránky do vašich blogů a stránek na vašem webu. 

„Jeden kvalitní zpětný odkaz z autoritativního webu má hodnotu více než 10 nebo dokonce 100 nekvalitních odkazů.“ 

Příklady vysoce kvalitních zpětných odkazů zahrnují vládní webové stránky, důvěryhodné zpravodajské zdroje, výzkumné společnosti atd. Tyto zpětné odkazy zvýší důvěryhodnost vašeho webu a následně zvýší hodnocení vašeho webu ve vyhledávačích.

Pilíř 3 – Technické SEO

Třetí pilíř SEO může být nejtěžší, alespoň podle mého názoru. To může vyžadovat počítačového programátora nebo odborníka v této oblasti. 

Některé věci, které je třeba vzít v úvahu při práci na vaší technické stránce SEO, jsou vaše mapa webu, struktura URL, zda váš web zobrazuje nějaké chyby atd. To je jen několik, ale je jich poměrně málo, které můžete vyhledat. Když pochopíte, jak budou vaše stránky procházeny a indexovány v technickém smyslu, budete moci navrhovat své webové stránky s ohledem na to, abyste mohli být umístěni mnohem výš!

Kromě vyhledávačů existují i ​​​​jiné způsoby, jak zvýšit návštěvnost vašich webových stránek. Jednoduchý způsob je prostřednictvím sociálních sítí. Odkaz na svůj web můžete sdílet na svých platformách jako další způsob, jak zvýšit návštěvnost. 

Nezapomeňte na další druhy obsahu, jako jsou blogy (blogování pro jiné lidi a odkazování zpět na vaše stránky je zlato!), podcasty, případové studie a tak dále, to vše vám pomůže na vaší cestě SEO. 

Řešit pilíře SEO může být skličující. Existuje tolik technických termínů, že může být zdrcující zkusit to udělat sama. Nebojte se však, že by to byla nějak velká hrůza. Velmi užitečný plugin, který vám pomůže nastavit SEO na vašem blogu je Yoast SEO.

TIP! Pokud chceš získat zpětné odkazy na svůj web, jedním z možných řešení je publikovat článek na mém blogu. Stačí mi napsat, povím ti víc!

Přidej se do mé skupiny “Ženy v online světě“, kde to vážně žije!

DO SKUPINY

Kde učím ženy jednoduše a stručně to vše o blogování, copywritingu, online podnikání a dalších zajímavých oblastech. 

Najdeš tam kamarádky, které baví to stejné co tebe. Pořádají se tam tématické dny a také další zajímavé akce jako BLOGGERFEST, výzvy nebo tam najdeš speciální dárečky a slevy. 

Pojď se se mnou učit novým věcem a růst v úspěšnou a sebevědomou ženu!

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *