Aplikace pro nadějné PISÁLKY i čtenáře! WATTPAD

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Rádi píšete texty? Ať už povídky, scénáře, fanfikce nebo snad romány? Ano? Tak to jste na správné adrese. Správně děláte i tehdy, pod si chcete jen něco přečíst. Wattpad je tady pro obě skupiny.

Wattpad? Co to je?

Wattpad je webová stránka, ale i aplikace, na níž si uživatel může vytvořit svůj uživatelský účet a poté tam psát svoje texty. Vznikne z toho menší či větší kniha. Dále jsou zde tyto funkce: psaní zpráv mezi uživateli, též můžete komentovat jednotlivé kapitoly. Tím autorům poskytnete zpětnou vazbu, a navíc, pokud se vám příběh líbí, můžete mu dát hvězdičku, která pisatele určitě potěší tak, jako stoupající statistika přečtení.

Navíc jsou zde pořádány i nejrůznější hodnotitelské soutěže, kdy je vyhlášena nejlepší fanfikce, horor, román a mnoho dalších.

Pro ty, kteří chtějí třeba hlavně číst se hodí i mobilní aplikace, která je naprosto zdarma. Můžete si zde číst vše, co chcete.

Jak se tu vyznat? A co k čemu slouží? Aneb základní informace

Ze všeho nejdřív si musíte do vyhledávače zadat tento odkaz. Poté se vám otevře hlavní strana Wattpadu, kde se můžete zaregistrovat. Ale úplně vám postačí váš účet na gmailu, který má téměř každý.

Na horní liště máme svůj profil. Když ho rozklikneme, otevře se nám studnice informací o nás. Můžete si sem o sobě zadat nějaký text, je zde seznam knih, které publikujete, a také zde naleznete i seznam knih, který se hodí například na to, když si chcete přečtené příběhy nějak odlišit od těch, které teprve přijdou na řadu. Pro každého uživatele zde funguje i knihovna, která slouží k tomu, abyste si všechny uložené knihy mohli hezky a rychle najít.

Kvalita vs. Kvantita

Tak jako všude jinde, i zde fungují dva hlavní tábory. Ti, kteří se psaní opravdu a kvalitně věnují, poté ti, co by chtěli, ale nějak jim to nejde. Proto si rozmyslete, zda chcete číst již dokončený příběh nebo jste ochotni věřit svému pisálkovi, že příběh bude postupně přibývat, a vy zjistíte, jak celý dopadl.

Občas mnoho kapitol neznamená kvalitu příběhu. K tomu vám slouží počet hvězdiček, dalo by se říct lajků, jejichž množství je přímo úměrné kvalitě příběhu. Později si najdete určitě nějakého oblíbence.

To je asi vše, co jsem vám chtěla říct. Snad jen, neměli byste to přehánět s kýčovitými texty. Nejvíce zaujme něco nového, neotřelého, ne ctrl-c a ctrl-v.Nebo vaše dítko rádo kreslí? Zvolte kapsář s výklopnou deskou á la stoleček na kreslení.

Přidej se do mé skupiny “Ženy v online světě“, kde to vážně žije!

Kde učím ženy jednoduše a stručně to vše o blogování, copywritingu, online podnikání a dalších zajímavých oblastech. 

Najdeš tam kamarádky, které baví to stejné co tebe. Pořádají se tam tématické dny a také další zajímavé akce jako BLOGGERFEST, výzvy nebo tam najdeš speciální dárečky a slevy. 

Pojď se se mnou učit novým věcem a růst v úspěšnou a sebevědomou ženu!

Do skupinky!

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *