Den pro sebe je v podnikání důležitý

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Běháš neustále od úkolu k úkolu? Chybí ti čas na tvé koníčky, zábavu a rodinu? Přestaň se neustále honit za úkoly. Nestresuj se. Plánuj. Jen tak zvládneš rychle vše důležité a zbude ti čas pro tvé vlastní zájmy.

Nezapomeň si přečíst také článek „Životní restart, který tě nakopne pro nové začátky.“

Každý večer si vezmi diář nebo arch papíru a sepiš si úkoly na další den. Piš je od nejdůležitějšího po méně důležitý. Snaž se jich nedávat si příliš, aby jsi měla na každý úkol dostatek času. Ideální jsou tři větší úkoly a pět jednoduchých. Více si dávat je zbytečné. K úkolům si také připiš od kdy do kdy se jim budeš věnovat. Nezapomeň si mezi jednotlivými úkoly dělat pauzu, kterou můžeš využít na jídlo, úklid nebo cvičení. 

Plánováním se vyhneš zbytečnému stresu a díky pauzám se nebudeš cítit příliš přepracovaná, vyčistíš si mysl a budeš pracovat více efektivněji. 

Přečti si článek „Jak pokaždé snadno dosáhnout svých cílů.“

Dodržuj svůj plán. Čím víc úkolů nesplníš, tím víc jich budeš mít následující den. 

Plánuji na BLOKY a stíhám více

Mě osobně se velmi osvědčilo plánovat den na určité „BLOKY“, kdy jsem si týden a dny rozdělila na části a do nich dala jednotlivé plány, které však neměli určitý čas, kdy je třeba je vyplnit, ale prostě svůj „BLOK“ kdy mám čas na tuto činnost.

Můj týden pak vypadal nějak takto:

Nauč se říkat “NE!” Jen tak nebudeš mít stále více úkolů. Získáš konečně čas sama pro sebe. Máš nabytý den? Odřekni úkoly, které víš, že je nestihneš. Nikdo ti nemůže nic říct a ty získáš více času na skutečně důležité věci. 

Velmi důležitý je také spánek. Spi alespoň 7-8 hodin, jen tak se budeš cítit odpočatá a ve formě. Úkoly se ti pak budou dělat snáz, jelikož budeš mít dostatek energie. Je také důležitá zdravá strava. Pokud se před složitými úkoly nacpeš smaženými jídly, budeš unavená a pracovat se ti nebude chtít. Nezapomeň také relaxovat. Vyhraď si alespoň 30 minut za den, během kterých si zacvičíš, vyrazíš na krátkou procházku se psem nebo si jen tak poležíš na posteli a odpočineš si. 

Při práci se soustřeď pouze na jeden úkol. Nedělej více věcí současně. Odvedená práce bude nekvalitní a nebude tak dobrá, jako když by jsi ji věnovala 100% úsilí. 

Jak by měl vypadat ideálně naplánovaný den?

Ráno: budíček, snídaně, zkontrolovat denní plán

Dopoledne: jeden velký úkol, vyřídit poštu

Oběd: motivace k dalším úkolům

Odpoledne: dva menší úkoly (doktor, vyzvednou děti ze školy, velký nákup…)

K večeru: Zkontrolovat úkoly, sepsat další, uvařit večeři rodině

Večer: uložit děti, relaxace, spánek

Přidej se do mé skupiny 💜“Ženy v online světě“💜, kde to vážně žije!

Kde učím ženy jednoduše a stručně to vše o blogování, copywritingu, online podnikání a dalších zajímavých oblastech. 

Najdeš tam kamarádky, které baví to stejné co tebe. Pořádají se tam tématické dny a také další zajímavé akce jako BLOGGERFEST, výzvy nebo tam najdeš speciální dárečky a slevy. 

Pojď se se mnou učit novým věcem a růst v úspěšnou a sebevědomou ženu!

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *