Finance a spiritualita

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Pomáhám lidem v oblast financí a realit.

Aby si mohli plnit své sny a nestálo je to více než je nutné.

Zároveň mě baví poznávání života a jeho možností.

Velká životní změna

K mé nové životní cestě mě přivedla nespokojenost. Pracovala jsem 10 let jako personální manažerka, takže vlastně práce snů. Ale tlaky, které byly časem vyvíjeny na zaměstnance nekorespondovaly s mými životními postoji.

Ve svých 55 letech jsem tedy opustila zaměstnanecké zázemí a vydala na novou cestu podnikání. Dnes vím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem udělala.

Jestliže cítíte, že máte takovou změnu udělat a bojíte se, že to bude náročné, tak i přesto opusťte svoji komfortní zónu a vykročte.

Práce mi musí dávat smysl

Znovu jsem byla na začátku a vše se musela učit. Ale dávalo mi to smysl a mohla jsem významně pomoci lidem plnit si své sny. Je velice potěšující, když můžete lidem pomoci ke krásnému bydlení nebo jim pomoci připravit prostředky na vysněné studium v zahraničí. Ale i ty běžné životní cíle, jako jsou pasívní příjem v rentě nebo zhodnocení úspor v inflačně náročném období je pro všechny velmi důležité. Například jen úpravou smlouvy penzijního spoření může člověk získat lepší výkonností fondu i šesticifernou částku navíc.

Finanční gramotnost

Finanční gramotnost je v naší společnosti stále velká neznámá. Na školách se příliš nevyučuje a ani v rodinách nebývá situace o mnoho lepší.

Všichni chceme žít šťastně a v hojnosti. Ne všem se to ale daří tak, jak si představovali.

Mnohdy nám v tom brání nesprávný vztah k penězům, negativní zkušenosti s jejich ztrátou, neúspěch v podnikání nebo špatné vzorce převzaté z našich rodin. Na vině může být i nízká důvěra v sebe sama a neschopnost či neochota vyjednat si lepší podmínky.

Někdy je to třeba jen proto, že se nedokážeme mezi všemi nabídkami zorientovat.

Jsou oblasti, kde nám připadá normální, či dokonce nezbytné vyhledat odborníka (lékař, architekt, automechanik), ale třeba právě se záležitostmi ohledně financí a realit si už o pomoc a radu obvykle neřekneme. Zřejmě proto, že ne vždy jsme si vědomi přidané hodnoty takové pomoci.

To byly hlavní důvody, proč jsem si ke konzultační a realitní praxi přibrala i certifikaci na lektora finanční gramotnosti a mohu tak pomáhat i v této oblasti.

Osobní rozvoj

Vždycky mě bavilo hledat další možnosti a rozvíjet se dál. Děti jsem si léčila s pomocí homeopatie, akupresury, bylinek a dalších zkušeností předků. Ale až profesní změnou jsem začala více zabývat tzv. osobním rozvojem.

Potřebovala jsem si více věřit a být si sebe-vědomá, abych si uměla domluvit schůzky a pracovat s veškerou odpovědnost a profesionalitou v lehkosti. A tak ke mně začaly přicházet nové výzvy a zkušenosti, za které jsem nesmírně vděčná. Přešla jsem si přes žhavé uhlíky i přes střepy, vyzkoušela ohýbání vidliček i kvantový skok.

Setkala jsem se na přednáškách i osobně s významnými představiteli na poli osobního rozvoje – jako např. Renata Angelo, Marián Jelínek, Jan Rak, Petr Chobot, Petr Ludwig a další. Absolvovala jsem 2 ročníky Školy egyptských mysterií a postupně získala různá zasvěcení v několika stupních: REIKI, Seichem, Ptah Seichem, Boží otisky.

Jsem aktivní členkou skupinky, která se ve svém volném čase zabývá léčbou na dálku.

Přechod na pránu

Snad největší zkušeností v mém životě byl přechod na pránu. Pránou jsme vyživováni všichni, jde jen o to, na kolik procent. Sice jsem se potom opět vrátila k jídlu, ale to nejcennější, co mi to dalo, je svoboda. Nyní jím mnohem méně, vědomě a jídlo už vůbec neřeším. Mám stále spoustu energie a přineslo mi to velký pocit vděčnosti a odevzdání se.

Každý z nás má svoji cestu.

Podstatné je být poctivý k sobě i ostatním a přijímat život.

Pak můžeme žít lehce a spokojeně.

www.hanamichalova.cz

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *