Jak pokaždé snadno dosáhnout svých cílů

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Je opravdu snadné odkládat dosažení vašich cílů. Pokud však opravdu chcete těchto cílů dosáhnout, existuje 10 věcí, které nelze opomíjet.

Věřím, že všichni máme prostor pro zlepšení a měli bychom se snažit zlepšovat ve všech aspektech našeho života. Dobré je dobré, ale dobré stárne.

Každé naše rozhodnutí by mělo směřovat k tomu, abychom z nás udělali lepší lidi. Skvělý čas na to je Nový rok. Ale i když už se nám blíží pomalu jaro nový start může být také novým dnem, nový měsíc, nový týden, nová TY. Nemyslím si, že nové roky by měly být jediným časem k rozhodování, ale chápu, že ten čas je opravdu motivující a pak se k nám dostane euforie a vzrušení.

Měli bychom však mít každodenní předsevzetí, rozhodnutí být lepší, dělat lepší další den, příští týden a měsíc. Mít věci, kterých chceme dosáhnout, je také skvělé. Kromě vzdělávacích, kariérních a kosmetických cílů, bychom měli mít idoly, které bychom měli „sledovat“, učit se od nich a inspirovat.

Pokud se nezlepšujete, pak upadáte jako člověk.

Nemůžete zůstat v jedné pozici, nefunguje to tak.

Pokud to čtete, pak už určitě máte cíle nebo předsevzetí. Věci, které chcete přestat dělat, nebo věci, které chcete začít dělat. Ať už je to být laskavější člověk, splatit dluhy, včasné chození do školy/práce, oprava narušeného vztahu, cokoli. Platí stejná pravidla. Jít a začít něco dělat!

Zdroj: freepik.com

10 kroků, abyste vždy snadno dosáhli svých cílů

Záměr

Musíte se rozhodnout sami, nikdo by vám to neměl říkat. Převezměte nad tím kontrolu. Nesnáším, když nemám kontrolu nad svým životem. Ztrácím se v povinostech, snech, plánech….

Ještě donedávna byl můj život neskutečně chaotický. Doslova by se dal charakterizovat jedním slovem. BORDEL! A to nenávidím. Jsem dobrá hospodyně. Můj byt byl vždy čistý a uklizený (v rámci možností s malým dítětem) a tak jsem z toho byla zoufalá a hledala způsob, jak z toho ven.

A pak to přišlo.

Něco se ve mě po rozchodu s manželem zvrtlo a já si řekla: „A dost! Je čas na změnu!

Přečtěte si také můj zápisek z deníčku, jak jsem si touhle životní proměnou prošla já sama…..

Nechtěla jsem už takový chaotický život. Ztracená v stereotypním kolečku domácích povinností, péče o dítě a depresích. Chtěla jsem si konečně začít plnit své sny, které jsem ještě na škole měla a psala o nich do deníčku

Inspirující článek „Jak se nakopnout ke změnám a dosáhnout svých cílů“ najdete na blogu BYJAMIE a určitě si ho musíte přečíst….

Ujasněte si i vy, proč je čas na změnu.

  • Čeho tím chcete dosáhnout?
  • Co od změny očekáváte?
  • Jaké cíle máte?

Když to budete vědět, napište si to na velký papír a pověste na nástěnku nebo přilepte na dveře, lednici či skříň, je důležité mít svou vizi neustále před očima. Pokud ztratíte motivaci, váš záměr, důvod, proč jste se na tuto cestu vydali, nikdy se nedostanete do vytouženého cíle.

„Pokud chceš dosáhnout trvalého úspěchu, musí motivace, která tě žene k tomuto cíli, vycházet z nitra. Nezáleží na tom, kdo jsi, ani jak jsi starý.“

P.J. Meyer
Zdroj: freepik.com

Odhodlání a motivace

Musíte na to myslet, pokud jste stále nerozhodní v tom, co chcete, neudělali byste to, zvláště pokud je to těžké. Musíte to strašně chtít. Pokud po něčem opravdu toužíte a půjdete si za tím, krůček po krůčku, pak toho dosáhnete. Nestačí to jen chtít. Zoufalství věc nevyřeší a spíše vás přiměje držet se od toho dál.

Musíte vidět sám sebe v cíli. Představit si, jak žijete svůj splněný sen a neustále se tou představou motivovat a krůček po krůčku realizovat své sny.

Skvělý článek, jak se povzbudit k činnosti a být více produktivní je „5 Kroků jak být každý den skutečně produktivní a trávit svůj čas efektivně“

Motivace

Motivace je, jak silné je vaše odhodlání. Je to vášeň, pocit, který vám dává možnost představit si konečný výsledek. Ten pocit, který získáte, když uvidíte úspěch, vás zvedne.

Plánování

Cíl neexistuje, pokud není napsán na papíře. Tak to skutečně je a mám to tak i já. Pokud si to zapíšete, stane se váš cíl skutečným, řekne to vašemu mozku a lépe se tak budete na danou věc soustředit. Dokážete si lépe rozvrhnout celou cestu za splněním snu, do jednotlivých menších bloků/kroků a ty naplánovat do diáře a začít realizovat.

Stáhněte si inspirující sešitek „Jak vytvořit pětiletý plán pro váš život“

Plán jsou kroky, které podniknete k dosažení tohoto cíle. A to je to nejdůležitější.

Zdroj: freepik.com

Udělejte to krok za krokem

Pokud začnete více věcí najednou, jen stěží dokončíte vůbec nějaký cíl. Začněte pomalu. Svůj vysněný cíl si rozdělte na menší milníky, které postupně budete realizovat a tím se krůček po krůčku dostanete až na samotný vrchol.

Být konzistentní

Dělejte z toho každý den jen pár minut, jen se ujistěte, že to děláte, i když se vám na to nechce.

Odměňte se

Pokud to uděláte, odměňte se a potrestejte se, pokud ne. Dejte si však čas, změna je těžká. Možná něnkdy bude den, kdy se budete cítit špatně a opravdu nic se vám nebude chtít.

Není třeba „lámat to přes koleno,“ přesto vytrvalost a pravidelnost přinesou brzy kýžená ovoce.

Buďte disciplinovaní

Disciplína je dělat to, co musíte, když to musíte udělat, i když to nechcete dělat. Nikdy se nenechte odkládat. Otálení je ďábel. Vím, že rozhodnutí jsou nejlepší věci, které je třeba odložit. Udělám to příští měsíc, pak příští rok a bude to stejný vzor. Vězte, že stačí udělat první krok.

Přečtěte si také článek „21 nedělních návyků pro produktivní týden“

Zdroj: freepik.com

Zastavte špatné návyky

Nejlepší způsob, jak zastavit návyk, je nahradit ho něčím jiným. Když chci s něčím přestat, nejdřív to nenávidím, hledám všechny špatné stránky a přemýšlím o tom, dokud se tím nebudu cítit znechucen. Odtamtud obvykle dostanu vůli to změnit, takže dostanu něco, co se mi líbí, a nahradím to tím.

Osvojení nového návyku trvá asi 21 dní. Musíte to dělat jen 3 týdny. To je vše. Důsledně, pokud vypadnete, začněte znovu, po 21 dnech se vám to s největší pravděpodobností stane druhou přirozeností a dosažení vašich cílů bude mnohem rychlejší.

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *