Z blogerky online podnikatelkou?

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Několik slov o mně, aneb jak jsem se stala blogerkou

Jmenuji se Stanislava alias Viktorie Tiw, po kreativní cestě příběhů jsem se vydala již v 11 letech. V té době jsem vymýšlela příběhy o skřítcích, elfech a vílách, opravdu jsem se v tom našla a mým přáním bylo, že až vyrostu, stanu se spisovatelkou. Již o rok později jsem své fantasy příběhy sdílela na svém prvním blogu, velkou inspirací v té době mi byly paní češtinářky na základní škole, kterou jsem navštěvovala. Podporovaly mě v účastech na literárních soutěžích, které mě utvrdily v tom, že psaní je něco, v čem jsem se našla. 

Začalo to psaním do šuplíku

Mé první úspěchy byly:

 • povídka pro nejlepší kamarádku POUTO V SRDCI, kterou jsem jí napsala k narozenínám, vytiskla a ručně svázala.
 • novela DOVOLENÁ BEZ PAMĚTI
 • první úspěch v literární soutěži na téma „Tím světem bloudím, snad mě nenajdou“
 • tři pohádky pro bratra mé nejlepší kamarádky, který byl tehdy nejmenší člen naší party a často jsem ho během našich letních táboráku chovala na klíně a abych ho zabavila, vymyslela jsem pro něj tyto pohádky
 • začala jsem psát první fantasy román o čarodějných dvojčatech

Nicméně dětské představy s realitou se mírně rozcházely, prvně jsem tak psala povídky pouze proto, že mne to bavilo, ale mým snem bylo jednou vydat vlastní knihu. V podnikání je však velmi důležitá jedna věc, a to nikdy se nevzdávat. A já se nevzdala! Získala jsem své první zakázky a zpětné pozitivní ohlasy od čtenářů mi dokázaly nejen vykouzlit úsměv na tváři, ale hlavně mi dodaly motivaci pokračovat v tom, co dělám, a hlavně jak to dělám. 

Objevila jsem tajemství a kouzla copywritingu

Mé první úspěchy jako copywriterka na volné noze:

 • od roku 2017 jsem začala pracovat jako OSVČ a psala pro své klienty na volné noze
 • mezi mé klienty patří internetové magazíny COVE, Gleid, DIVA PARIS, MODESI, Taxido, VIP ženy, oBydleni.cz, FURNI, SLIMMING, internetový obchod SIGNAL, podnikatelé jako Vlasta Lisková, Jan Pokorný, Stanislav Hloch, Josef Kroupa nebo Patrik Vaďura
 • pomáhala jsem jim nejen tvořit obsahové články, ale také grafiku, reklamní bannery, kreativní prezentace, videoprezentace, pozvánky, loga, e-booky či spravovala sociální sítě
 • za tu dobu jsem se naučila psát poutavé články s hodnotným obsahem pro čtenáře
 • dělat grafiku, která lidi zaujme a bude se líbit
 • tvořit e-booky od začátku do konce – tedy od prvotní myšlenky, přes kompletní sepsání textů až po grafické doladění
 • tvořit makety mých i klientových digiproduktů (jako třeba na obrázku níže, kde je komplet mých vytvořených e-booků pro mne i pro klienty)
 • sepsala jsem svůj první e-book o copywritingu, dnes ho najdete na mém e-shopu v aktualizovaném vydání COPYWRITING OD A DO Z

Stala jsem se blogerkou a online tvůrce

A dnes? Po více než patnácti letech mám za sebou několik roků práce jako copywriterka a majitelka dvou neziskových internetových magazínů, které jsem vytvořila především na podporu začínajících autorů, pro které jsem pořádala literární soutěže a spojovala je s jejich potencionálními čtenáři, jsem se rozhodla svou práci v online světě uchopit za jiný konec a vytvořit si udržitelné podnikání, které bude v souladu s mým novým životním stylem, ke kterému mě přivedla spousta životních okolností, ať už těch dobrých, nebo špatných, které se mi za poslední tři roky staly.

Přečti si část mého příběhu, kterou jsem zveřejnila krátce po poslední tragédii.  

Díky všem těmto získaným zkušenostem přináším pomoc začínajícím online podnikatelkám a bloggerkám, které chtějí prodávat své služby a produkty díky vlastnímu blogu. Sociální sítě jsou dnes trendy, ale kvalitně provedený blog je důležitým přístavem, který to všechno spojuje a činí unikátní.

Dnes už sice za sebou mám spoustu sesbíraných cenných zkušeností i úspěšně dokončených projektů pod záštitou vlastní značky VIKATE, ale v jádru jsem pořád někdo, jehož největší vášní je kreativní svět. Někdo, kdo se ve svém oboru opravdu našel a rád své znalosti předá i vám, mým čtenářům.

Novým projektem je vlastní e-shop s mými digiprodukty a službami, které jsem jako multipotenciálka za tu dobu v online světě vytvořila, nabízela a stále nabízím, protože jak už je jasné, miluji kreativitu a nevšednost a dělat stále jednu a tu stejnou službu dokola neumím. Ráda tvořím nové věci a zkouším nové projekty se svými spokojenými klienty, kterých mám na kontě už více než 60+. Budete mezi nimi i vy?

Co dalšího jsem se naučila na své volnonožské cestě jako blogerka a online tvůrce?

 • vybudovala jsem a vedla dva online magazíny SVĚT KNIH a LADY MAGAZÍN (dnes už jsou oba zrušené, vzpomínkou jsou mi jen ty nejlepší texty ve sbírkách na e-shopu), oba byly neziskové, jelikož jsem díky nim chtěla dát prostor pro začínající autory, redakotry a copíky a pomoc jim získat první reference, zpětnou vazbu a konzultace k jejim textům
 • v roce 2016 jsem na magazínu SVĚT KNIH spustila první literární soutěž, která měla hned dva úspěšné ročníky (zrušením magazínu a přetransformováním na nový projekt se zatím soutěže neobnovily) a výsledné povídky jsou stále ke stažení na mém e-shopu
 • v roce 2018, kdy se mi narodil můj syn Maxmilian jsem se rozhodla zaměřit svou pozornost pouze jedním směrem. Netříštit myšlenky a mít jen jeden blog a jedno místo, kde nabízím výsledky své práce i služby a tak vznikl blog VIKATE (Proč VIKATE? Nejprve to byla náhoda, později však jméno našlo svůj vlastní význam. Více v článku na blogu)
 • ten rok jsem také úspěšně odpromovala v oboru ekonomická informatika a získala titul Bc.
 • v roce 2020 jsem začala s příchodem první krize měnit svůj cíl a plány, valilo se toho na mne tolik, že jsem utíkala do světa svého Nápadníčku a plánovala, čím vším zaplácám svůj volný čas, abych na to nemyslela a tak vznikla první myšlenka a koncept pro vytvoření mého vlastního internetového obchodu s mými produkty a službami, abych nemusela mít tolik blogů, tolik různých nabídek a přestala se v tom ztrácet
 • v roce 2021 jsem začala dávat dohromady všechny své zrealizované projekty, digitální produkty a nabídky mých služeb a stěhovala je na e-shop VIKATE
 • v roce 2022 jsem e-shop přetransformovala na online klub pro ženy, které zajímá online svět a začínající online podnikatelky a blogerky.

Má tvorba v online světě je opravdu různorodá. Nebaví mě dělat jednu a tu stejnou věc stále dokola. Jsem tvůrčí multipotenciál. Baví mě si při práci hrát a hledat nové a kreativní řešení. I proto se snažím co nejvíc odlišit od své konkurence, nabízet svým klientům kreativní řešení obyčejných věcí, aby je to bavilo a odlišovalo.

Mezi mé nové projekty, na kterých teď pracuji, a které již brzy spatří zářiu reflektorů na přehlídce v nové kampani patří:

 • e-book KRÁLOVNOU SVÉHO BLOGU, aneb mini průvodce blogováním od A do Z
 • e-book PRACUJ Z DOMU A BAV SE PŘI TOM, průvodce pro každou maminku, která chce začít při mateřské vydělávat skutečné peníze tím, co ji baví
 • online kurz BLOGUJEME S GRACIÍ A ELEGANCÍ => konkrétní návod, jak vytvořit úspěšný blog, který budou čtenáři milovat a díky tomu si zamilují vás a vaše produkty či služby

Jsem ráda, že jsi to dočetla až sem, ale stále to není úplně všechno. Pokud tě zajímá můj příběh dopodrobna a chceš vědět, jak jsem se dostala až sem pak tě jistě zaujme, že v létě přidám další e-knihu do svého portfolia a bude jím můj příběh o cestě z blogerky, co psala do šuplíku k profesiální blogerce a online tvůrci.

Spolupracujte se mnou

Na svých stránkách vám nabízím několik způsobů předání mých zkušeností a zájmů ať už formou digitálních produktů nebo konzultací, díky kterým si dodáte potřebné sebevědomí a odvahu začít s online podnikáním a plněním vlastních snů.

Chceš se dozvědět více? Napiš mi na e-mail vikate@centrum.cz

Jsem tu pro Vás pokud:

 • Potřebujete nakopnout ve vašem podnikání či blogování. 
 • Hledáte kreativní nápady, díky kterým půjdou vaše služby či produkty na odbyt.
 • Hledáte inspiraci jak začít blogovat
 • Chcete podnikat online, ale nevíte jak na to.
 • Chcete pomoct vytvořit váš první e-book, ale nevíte jak na to.
 • Chcete nabídnout svým klientům zajímavé bonusy či magnety zdarma, ale nevíte v čem je vytvořit nebo co by to mohlo být.

Využij AKČNÍ SUMMER nabídky na AUDIT BLOGU nebo ČLÁNEK NA MÍRU

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *