Digitální dieta, aneb můj mozek potřebuje ČERVENOU!

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Pracuji v online prostředí už pěkně dlouho a to má za následek také to, že kromě toho, že jsem pánem svého času, trávím příliš mnoho času na internetu a celkově s mobilem v ruce nebo u svého PC. Jenomže, jak najít rovnováhu a udržet si svou milovanou práci?

Dlouho jsem nad tím nepřemýšlela, dokud se mé tělo nezačalo ozývat. Začala jsem trpět na migrény, bolesti zad a také trpět roztěkanou myslí. Co to znamená?

Můj mozek se nedokázal vypnout. Z té hromady informací, které se na mne valily během dne z online světa, ve kterém jsem trávila čas prací, na sítích propagací a komunikací s fanoušky nebo hledáním podkladů pro články jsem zkrátka měla mysl neustále v pozoru. Neustále očekávala příval nových a nových informací, které musí zpracovat a to dokonce i večer.

Často jsem si brávala svou práci do postele na mobilu. Pochopte! Svou práci miluji, opravdu mne to baví, zvlášť nové projekty, které se rozběhly, ale co si budeme. Zdraví i život máme jen jeden. A mám s tím velké zkušenosti, že nikdy nevíte, kdy si pro vás příjde.

Jak ale udělat ráznou a efektivní digitální dietu

Sehnala jsem si skvělou knihu s názvem DIGITÁLNÍ DIETA. Na stránkách KOSMAS.cz ji najdete jako e-knihu za pouhých 30 Kč

Co o knize píší?

Kniha Digitální dieta vás povede krok za krokem – pomůže vám lépe se propojit se světem kolem sebe a lidmi, jež milujete. Jde o to být přítomen v daném okamžiku – v okamžiku, na němž záleží, a mít k dispozici nástroje, které vám umožní setrvat v tomto nastavení po celý život.
Ukazuje lepší způsoby, jak s technikou zacházet, a zkoumat možnosti, jak omezit každodenní používání přístrojů, k nimž patří i chytré telefony. Začneme si lépe uvědomovat, jak moderní technologie ovlivňují náš (skutečný) život a lidi v našem okolí.
Kniha Digitální dieta vás povede krok za krokem – pomůže vám lépe se propojit se světem kolem sebe a lidmi, jež milujete. Jde o to být přítomen v daném okamžiku – v okamžiku, na němž záleží, a mít k dispozici nástroje, které vám umožní setrvat v tomto nastavení po celý život. Dozvíte se, jak předávkování technickými přístroji a službami škodí zdraví: fyzicky, duševně i emocionálně. Abyste mohli s těmito důsledky bojovat, představí vám mechanismy a aplikace, které dovedou pozvednout kvalitu života. Důležité je, abyste přijali to, co funguje, a zbavili se toho, co nefunguje. Představte si počítač jako skutečnou SÍLU. Stačí si uvědomit, čím moderní technologie prospívají vám i vašim rodinám, a získat nástroje, díky nimž si budete chytře vybírat a řídit oblast digitálních vstupů.

Kniha mi pomohla se nad tím trochu zamyslet. A především si ujasnit priority a těmi jsou:

  • chci začít podnikat mnohem více v lehkosti a mít více času pro sebe a syna v offline
  • víkendy bez technologií
  • vymezit si pevnou pracovní dobu a tu nepřekračovat
  • nemít vždy rozkliknutých tolik záložek, ale jen to co v daný moment potřebuji, abych se mohla lépe soustředit na práci
  • večer si nebrat do postele mobil a myslet si, že mi ta práce uteče, ale raději si o hodinu déle číst knížku
  • už si zpátky neinstalovat Pinterest do mobilu, protože pak tam jsem třeba i tři hodiny (ha, ha, ha!)

Je doba technologií, které nám v něčem umožňují být více svobodní a žít opravdu život naplno, ale mnohdy nás polapí natolik, že se cítíme zahlceni obsahem, jsme roztěkaní a potom jsou roztěkané i naše děti, protože to na ně přenášíme.

A to nechci.

Přišel čas na pořádnou změnu! Úprava služeb a více času v offline

Proto jsem se zastavila, začala meditovat a začala po malých krůčcích omezovat ten čas, kdy mě technologie pohlcují.

Pracuji jen dopoledne, když je syn ve školce. Udělala jsem také čistku ve svých službách a tento rok nabízím poslední možnost spolupracovat se mnou na bázi, kdy píši články já. Jak už jsem řekla. Chci být více v offlinu a se svým synem, který rychle roste a to odpoledne co spolu strávíme mi přijde hrozně krátké, zvlášť když někdy musím pracovat pak i po večerech, abych stíhala. Takže jsem se rozhodla, že upravím své služby, aby mi daly více volnosti.

Proto nově nabízím mentoring, protože chci učit ženy, jak mohou psát autentické a prodejní texty s hravostí. Že to není žádná věda a já jim pomohu naučit se, využít obsah také na sociální sítě, jako magnet, tvořit krásnou grafiku a mnoho dalšího, co jsem se naučila během blogování za víc jak 16 let.

Chci si v tom najít nějakou hranici, abych mohla i nadále dělat to, co mne baví a naplňuje, ale abych si dokázala více vyčistit hlavu v přírodě, byla více se synem a měla více času také na své milované knihy, vzdělání a další věci jako je třeba příprava nových plánů a přednášek do akademie BYZNYS HROU.

A jak to máš ty? Pověz mi. Ovládají i tebe technologie, nebo se jimi nenecháváš zmítat?

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *