3 důvody proč nevzdávat podnikání na internetu!

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

“Podnikám na internetu.”

“Mám stabilní pasivní příjem.”

“Můj web vydělává za mě, každou hodinu, každý den.”

Toto je jen pár vět, které slýchám od úspěšných lidí na internetu. Jak toho dosáhli? Nevzdali se, šli si za svými sny a dokázali proměnit svoji vášeň ve své podnikání. 

Podnikat na internetu je dnes běžnou věcí, zdá se snad, že i módním trendem. Na internetu je stále mnohem více firem, které takto oslovují více zákazníků, než z kamenných prodejen. Není divu, mohou cílit na mnohem větší publikum, než pouze v okolí svého obchůdku či firmy. Někteří podnikatele však úplně opustili běžné prodejny a kanceláře a zcela se ponořili do digitálního světa. Říká se jim “digitální nomádi. Jsou to lidé, kteří pracují převážně z domova, ze svých hotelů nebo stanů na cestách a užívají si života naplno. 

Možná idylka, ale ne tak růžová, jak si mnozí mohou myslet. 

Podnikat na internetu s sebou nese mnohé odříkání, tvrdou dřinu a bojování s sebou samým a hlavně umění se postavit za svůj názor, myšlenky či produkt. To co šíříme do světa a čím se vlastně chceme živit musí být z našeho přesvědčení skutečně dobrý produkt nebo služba. Nemůžeme nabízet světu něco, o čem vlastně sami nejsme přesvědčeni, že je to tak správně. 

Když jsem začínala podnikat na internetu na vysoké škole, měla jsem na očích růžové brýle. Věřila jsem tomu, že je to to nejlepší, co mě mohlo potkat. 

Bohužel. 

Jak už to tak bývá. Spletla jsem se. Ne však až tak. 

První kopance a pády mě hluboce ranily a dostaly mě opět na dno, ze kterého jsem se dlouho nemohla odrazit. Pochybovala jsem o svých schopnostech, o svých službách i o tom, co vlastně lidem nabízím. 

Má to cenu? Je to skutečně tak dobré? Mohu to skutečně dělat?

Vnitřní démoni ve mě křičeli a přebíjeli se. Bála jsem se, že mají všichni okolo mě pravdu a že se pro tuto práci nehodím. Ale já se nechtěla vzdát. Celý život jsem snila o tom, že mě tato práce bude jednou živit a já to dokázala. Ne úplně, ale byla jsem na dobré cestě. Teď přece nemůžu ustoupit. Nemůžu to vzdát. 

Tak co mám dělat?

Inspirující video přišlo v pravou chvíli

Když jsem viděla video Pavla Říhy došlo mi, že každý úspěšný člověk si musel projít tím, čím si já sama procházím právě teď. Když si vezmeme celebrity, jejich úspěch a popularita se skládá z pomluv, bulváru a paparazzi. A dělají si z toho něco? Pravděpodobně ano, ale nedají to na sobě znát. Proč mě to tolik srazilo ke dnu? Proč se nad tím nedokážu povznést a jít dál? Mají snad v něčem pravdu?

Uvědomila jsem se, že tihle úspěšní lidé jako je Pavel, kteří jsou ve světě internetového marketingu a bussinesu velkými esy jsou vlastně stejní jako já. Začínali úplně od začátku a i oni o sobě ve startu pochybovali. Zažili si pády i přešlapy, ale oni to nikdy nevzdali. Ať si přečtete jakýkoliv příběh úspěšných nebo zkouknete jejich videa na YouTube, vždy se dostanete ke stejné odpovědi. 

NEVZDÁVAT TO A VYTRVAT!

To jsou hlavní pilíře podnikání ve světě online bussinesu 21. století. 

Teď už vím, že podnikání online má smysl. Jeho výhody jsou následující. 

1) Žádný šéf, který na vás tlačí 

Podnikání online má velkou výhodu, že jste sami sobě šéfem. Nikdo nad vámi nestojí a nenutí vám svá vlastní rozhodnutí, o kterých někdy pochybujete. Nemusíte se nikomu zpovídat, zda danou práci odvedete takto či jinak. Sami se rozhodujete, jak svůj produkt nebo službu budete dělat a propagovat na internetu. Má to však i svou stinnou stránku. Musíte být důslední a věřit si. Mnoho lidí zlákal online bussines, ale neměli na to. Nedokázali zatnou zuby a i přes první neúspěchy to nevzdat a dotáhnout své projekty do konce. 

2) Odpadá vám dojíždění do práce

Další výhoda podnikání online. Už nemusíte ráno pospíchat na autobus, abyste stihli být včas v práci. Když si maličko přispíte po víkendové pařbě budete vědět, že vaše podnikání, pokud je už správně nastavené, funguje i bez vaší přítomnosti 24/7. Ať už máte affiliate web, vlastní internetový obchod, pracujete na zakázkovou výrobu či cokoliv jiného, určujete si svou pracovní dobu sami. 

3) Dovolená kdykoliv

Zapomeňte ve světě online na pár týdnů dovolené, které vám stanoví šéf. Můžete si vzít dovolenou kdy jen budete potřebovat. Odvézt děti do školky nebo vyzvednout po škole a odvézt do kroužku? Zajít si k lékaři či vyřídit důležité papíry na úřadech? Žádný problém. sami si zvolíte, kdy a jak budete pracovat. Díky možnostem dnešního online marketingu můžete nechat pracovat svůj bussines za vás a pouze kontrolovat, jak vše funguje a vymýšlet nové strategie a postupy. 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu online podnikání – vlastní produkt, či služba, internetový obchod, který doplní vaši kamennou prodejnu či affiliate marketing – věřte, že nejdůležitější je se nebát, nevzdávat se při prvním pádu či zklamání, ale vytrvat. Na internetu je nespočet lidí, kteří čekají, až jim vaše služby představíte. Nastavte si správně své cíle a vizi. Udělejte si dobrý marketing a propagujte se všude kde jen to jde.

Podívejte se na úspěšné blogery, youtubery či další nomády. Jak se dokázali z nikoho proměnit v silnou značku, kterou zná celý svět? Dávali o sobě všem vědět, ukazovali se kde jen to šlo. Komunikovali se svými fanoušky a představovali jim sami sebe a své služby. Jen tak můžete ve světě online uspět. Když budete vidět a slyšet! 

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *