PRAKTICKÉ TIPY, JAK PSÁT ÚŽASNÉ BLOGOVÉ PŘÍSPĚVKY

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

PŘED PSANÍM PLÁNUJTE

Než začnete, věnujte trochu času přemýšlení o tom, co chcete napsat. Kdo je vaše publikum a co mu chcete sdělit? Co chcete, aby věděli/rozuměli/dělali poté, co si přečtou váš příspěvek? Kterým tématům se chcete ve svém příspěvku věnovat a v jakém pořadí? Odpovědi na tyto otázky před psaním vám pomohou psát lepší články.

Určitě doporučuji článek Content marketing, aneb fungující obsahový marketing

PIŠTE JASNÉ ODSTAVCE

Doporučujeme, abyste každý odstavec vždy začínali nejdůležitější větou a poté ji vysvětlili nebo rozvedli. Tímto způsobem bude čtenář schopen pochopit nejrelevantnější obsah vašeho článku pouhým přečtením první věty každého z vašich odstavců. Nedělejte své odstavce příliš dlouhé; 7 nebo 8 vět je dost dlouhá doba. Zamyslete se nad pořadím odstavců a pamatujte, že by po sobě měly logicky navazovat.

Podívejte se, jakou mají strukturu mé články na blogu. Nadpis, úvodní text, podnadpisy, krátké odstavce, tučně zvýrazněné důležité informace, odrážky i vizuální obsah. Stejně jako tento průvodce, tak i obsah musí být strukturovaný tak, aby se v něm čtenář vyznal a aby ho to bavilo.

ZÍSKEJTE POMOC A POŽÁDEJTE O ZPĚTNOU VAZBU

Plugin Yoast SEO vám pomůže psát čitelné příspěvky. Naše analýza čitelnosti například kontroluje, zda nepoužíváte příliš mnoho dlouhých vět a zda používáte dostatek přechodových slov. To může být velkým pomocníkem při psaní čtivých příspěvků.

Kromě používání nástroje pro psaní, jako je naše analýza čitelnosti, byste se měli vždy ujistit, že váš příspěvek někdo zkorigoval. Další pár očí vám pomůže opravit překlepy a vy budete vědět, zda někdo jiný rozumí všemu, co chcete ve vašem článku říci.

Chcete zpětnou vazbu k vašim textům? Využíjte možnost sdílet svůj text zde ve skupince, označte mne v něm a já vám velmi ráda poskytnu zpětnou vazbu.

OPTIMALIZUJTE PŘÍSPĚVKY PRO VYHLEDÁVAČE

Po napsání příspěvku na blog, který je originální a čitelný, byste se měli ujistit, že váš obsah je optimalizován pro vyhledávače. Měli byste maximalizovat pravděpodobnost, že Google váš obsah vyzvedne. Je však důležité, abyste tento poslední krok udělali po napsání příspěvku. SEO by nikdy nemělo ohrozit originalitu vašeho nápadu ani čitelnost vašeho textu.

YOAST SEO VÁM POMŮŽE ZLEPŠIT OPTIMALIZACI VAŠEHO BLOGOVÉHO PŘÍSPĚVKU.

Yoast SEO vám může pomoci vyladit váš text. Červené a oranžové odrážky označí, které aspekty vaší nalezitelnosti vyžadují pozornost. Plugin může například navrhnout používání klíčového slova fokus o něco častěji, třeba jeho umístěním do prvního odstavce nebo do jednoho z nadpisů. Yoast SEO vám také pomůže optimalizovat náhled úryvku.

Stručně řečeno: plugin jen nenastavujte a pak na něj zapomeňte , ale využijte jej ve svůj prospěch!Přečtěte si také článek NETVRĎTE, ŽE NEVÍTE NIC O SEO DOKUD SI NEPŘEČTETE TENTO ČLÁNEK

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *