Proč je dobré vést si deník a proč si jej vedu i já?

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

  • Je to jistá forma promluvy se sebou samým.
  • Do deníku si vypisujete svá přání, své sny do budoucna nebo i ty co se vám v noci zdály.
  • Píšete si tam o tom, jaký doopravdy jste.
  • Jak se oblékáte, jaký jste měli dneska den či pocity při důležitém rozhodnutí v životě. 

Tím, že každý den píšete, udržujete svou mysl stále aktivní. Probouzíte svoji fantazii a múzu při psaní. Nedělá vám potom problémy psát příběhy, romány, básně a další formy literární tvorby. Netrpíte tvůrčím blokem, neboť vaše mysl je neustále připravená vypisovat se ze svých pocitů a myšlenek. 

Když budete svůj deník nosit neustále u sebe a zapisovat si nejen své denní události, ale i to, co během dne okolo sebe potkáte. Zajímavé části rozhovorů, jichž jste byli svědky, nebo třeba jen popis místa, kde jste si odpoledne dali svůj šálek kávy, budete mít své eso v rukávu. 

Zapisujte si své myšlenky. Budete tak mít eso v rukávu. 

Popisy, které si během dne do svého deníku poznamenáte, jsou velmi cennou věcí každého autora.

Je to jeho koření, kterým může svůj článek v čase, kdy už neví, jak dál, okořenit. 

Proto ať jedete kamkoliv, vezměte si svůj deník sebou. Pište do něj, co vás napadne, pocity z cesty, nebo zajímavé osoby, kterou jste po cestě potkali. Bude to ten nejcennější poklad, který můžete mít. 

Svůj deník pro všechny myšlenky můžete mít vždy po ruce. Nezmeškejte jedinečné příležitosti, které nabízí život okolo nás. 

Pokud svůj deník ještě nemáte, tak si ho pořiďte. Stačí vám k tomu obyčejný sešit, do kterého všechno můžete zaznamenávat. Obalte ho krásným balicím papírem a nádoba na nejcennější nápady je na světě. Deník je odrazem autorovy duše. Je to chrám jeho nápadů a myšlenek, které se podílí na tvorbě každého dalšího článku nebo příběhu. Nenechte si ujít skvělé nápady, které vás přes den napadnou, jen proto, že si je poznamenáte na kus papírku, který si později spletete s účtenkou či nákupním seznamem a vyhodíte ho. 

V deníku máte všechno pohromadě a nikdy se vám nestane, že byste o nějakou skvělou myšlenku, námět či část článku přišli. 

Tak co? Vedete si deník nebo teprve začnete?

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *