RECENZE: Spolubydlící, aneb kniha kde myšlenky jdou stranou

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

Jednoduché čtení. Vytříbený jazyk. Zajímavý příběh. Možná předvídatelná zápletka, ale i tak vážně ohromující čtení.

Slova, kterými by se dala charakterizovat kniha, kterou jsem právě dočetla.

Miluji knihy u kterých není třeba přemýšlet. Jednoduchý příběh, který je obvykle u všech takových knih podobnyý, ale i napříč tomu stále kouzelný.

Přiznám se, miluji romantické příběhy, příběhy oné legendarni Popelky, ale ani ve svém věku si neodpustím snít a žít na chvíli život těch holek v knihách, které objevují vzrušující život se svými muži.

Další recenze na blogu: „Knihy na cestách“Knihy na cestách“

Holland je okouzlující mladá dáma, která žije u svých strýčku, za což jim je neskonale vděčná a když se naskytne způsob, jak jim jejich laskavost oplatit na nic nečeká a vrhá se do toho téměř po hlavě. Je to velký šok pro všechny, nikdo nečekal, že si vezme úplně cizího kluka, aby zachránila strýčkův muzikál a umožnila Calvinovi hrát v muzikálu, jelikož nemá zelenou kartu.

Ale byl to vážně jen tento důvod?

Ano, čekala jsem, že se do něj nakonec zamiluje, jako tomu je ve většině románu, ale to jak autorka příběh vyvinula a jak jej napsala mě pohltil.

Jak už jsem psala na začátku, miluji když u knih nemusím přemýšlet a tahle kniha se četla sama od sebe. Stránka za stránkou, řádek za řádkem. Milovala jsem jak se navzájem poznávají, jak se Hollande snaží skrýt své city ke Calvinovi i když bylo zjevné, že ani jemu není lhostejna….

Anotace knihy:

Když svatbou vztah nekončí, ale teprve začíná…

Holland Bakkerová má byteček na Manhattanu, nenáročnou asistentskou práci v divadle a touhu stát se spisovatelkou. Už šest měsíců ale nenapsala ani řádku. Místo toho den co den postává ve stanici metra na Padesáté ulici a dychtivě poslouchá, když hraje On. Calvin, chlap s těma nejuhrančivějšíma zelenýma očima, neodolatelným irským přízvukem a ďábelskými prsty na strunách kytary. Právě takového sólistu by nutně potřebovali v divadle, které vede Hollandin strýc. Jenže to má drobný háček: Calvin je ve Státech už pár let nelegálně. Nenašla by se nějaká cesta, jak pro něj získat povolení k pobytu? Co třeba fingovaný sňatek?
Christina Laurenová – je vůbec třeba něco dodávat? Přichází další romantický i zábavný příběh nejen pro čtenářky, které si oblíbily románové série Vášnivý a Božský. Tentokrát společně nakoukneme do oslnivého světa muzikálových divadel na Broadwayi, ale i do newyorských ulic, barů a samozřejmě také do ložnice hlavních hrdinů.

Kniha Spolubydlící se v USA stala bestsellerem a předlohou pro hollywoodské filmové zpracování.

Samozřejmě že jejich svatba všechny zprvu zarazila, ale jak později strýčkové řekli, bylo na nich vidět, že ani jeden z nich nic nehraje. I když Hollande až do poslední chvíle nevěřila a snažila se najít nějaké pochybnosti, ukázalo se, že ji Calvin nikdy nelhal a byl k ní vždy upřímný a vážně ji z celého srdce miloval.

Krásný příběh, který vám mohu jedině doporučit.

Kdo stojí za příběhem?

Christina Laurenová je pseudonym dvou nejlepších kamarádek / spřízněných duší / skoro-dvojčat / spolupracovnic Christiny Hobbsové a Lauren Billingsové. Dvě praštěné milovnice literatury píší fikci pro mladistvé i dospělé a společně už vypustily do světa sedm bestsellerů. Některé romány obsahují líbání, jiné HÓÓÓDNĚ líbání. Jejich knihy byly přeloženy do dvaadvaceti jazyků.

Už jsem od autorky přečetla celou sérii BOŽSKÝ, která mě oslovila stylem psaní. Velmi se mi líbilo, že střídala pohled dívky a může a dohromady to byl jeden poutavý a čtivý celek, který stál za přečtení. Recenzi na tuhle sérii určitě najdete již brzy na blogu.

Zdroj fotografie: https://www.databazeknih.cz/knihy

A jak knihu hodnotí další čtenáři? No popravdě nijak kladně. Dost mě překvapilo hodnocení, které jsem si před psaním recenze našla. Jak jsem již psala, mě se kniha líbila. Byla psaná jednoduše, ano děj byl naprosto zjevný. Ano, někde vážně byly chyby, které mě při čtení rušily, ale co se příběhu týče, vnímala jsem to mnohem hlouběji, vzpomněla jsem si u toho na svůj oblíbený film Moje falešná svatba. Mám ho velmi ráda a tento příběh mi ho připomněl, takže jsem hned věděla, na co budu koukat příští dopoledne. 😉

Každý máme možnost svého názoru na knihu, někomu se možná nelíbila, ale pro mě to byla velmi příjemná chvíle u čtení a tak ji za sebe mohu doporučit jako skvělou oddechovku.

Už jste knihu četli? Souhlasíte s negativními recenzemi nebo se vám kniha podobně jako mě líbila? Podělte se o svůj názor dole v komentářích nebo na FB stránce.

Krásné čtení…

Vaše knihomolka Vikyy

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *