Zamysleli jste se někdy nad otázkou nemocí?

Blogujeme s Viktorií Tiw

Obsah tohoto článku

E-booků o zdraví máme spoustu, ale někdy můžeme narazit na takový, který nás přiměje se zkutečně zastavit a zamyslet nad otázkou z našeho života, kterou může být třeba zdraví. Zdraví máme totiž jen jedno, stejně tak život, který ve zdraví prožijeme. Proč se trápit malichernostmi nebo užírat kvůli něčemu, co nejde vyřešit? Pojďte si přečíst krátký článek o tom, jak jsem se zamyslela nad svým životem jen kvůli obyčejnému nachlazení.

Lexikon zdraví, příručka o zdraví, kterou musíš mít

Když jsem dostala do rukou udělat redesign e-booku od Natálie Groulíkové nenapadlo mne, že to bude práce, která mne přivede na nějaké hlubší zamyšlení o svém životě. 

Přesněji řečeno o svém duševním i fyzickém zdraví. 

Hned první kapitola. 

První dva řádka. 

To mne dostalo. 

Opravdu se nesnažím vychválit tu svou práci na redesignu e-booku nebo třeba na práci samotné autorky, co se obsahu týče, ale jde o to, že její texty jsou trefné. Jsou výstižné a vezmou vás za srdce. 

Kdo je Natálie Sheryl Groulíková?

Autorkou je Natálie je PRŮVODKYNĚ NA CESTĚ K VNITŘNÍMU ŠTĚSTÍ

Jejím posláním je pomoci vám najít cestu zpět k sobě, abyste se zbavili stresu, otevřeli své srdce a byli šťastní.

Vaše světlo rozsvěcuje tento vesmír.

Více o Naty

Ukázka z e-booku LEXIKON ZDRAVÍ

Lexikon zdraví si stáhneš zde.

Cituji první kapitolu, mou oblíbenou a na konci myslím pochopíte, proč tomu tak je. Tedy vy, co znáte více do hloubky můj osobní život. 

NACHLAZENÍ

Potká-li vás tato nemoc, tak poukazuje na to, že máte příliš mnoho myšlenek, starostí a jste v dění mnoha okolností kolem sebe a měli byste zpomalit tempo.

Může se jednat o přemíru úkolů a stresu nebo se člověk zabývá až příliš druhými lidmi, avšak bylo by dobré se nejdříve podívat na sebe, své myšlenky a činy, neboť zde je těžiště chaosu (či pořádku) v životě.

Co dělat: Zastavte se! Čím déle budete odkládat svůj odpočinek, tím déle se budete uzdravovat. Udělejte si čas pro sebe a pro to, abyste zklidnili své myšlenky, urovnali si je a možná i přehodnotili svou perspektivu a pohled na život.

Tip: Pokud se nedokážete odtrhnout od práce, ale chcete si zároveň dopřát odpočinek, pracujte nějakou dobu ze své postele tzv.: ‚bed office‘

Když už nevypnete svou hlavu, alespoň může odpočívat tělo.

Možná se teď ptáte, proč právě tato kapitola mne donutila se zamyslet. 

  1. Nachlazení mne poslední rok provází častěji, než za celý můj život. Nikdy jsem nebyla tolik nemocná jako teď. 
  2. Je to právě díky stresu, kterým jsem dlouho trpěla kvůli několika událostem v mém životě. 
  3. I když už je spousta věcí za mnou a mám je uzavřené, stres mne pronásleduje pořád. Napětí doma, trable v roli mámy nebo problémy v podnikání vedou k tomu, že pracuji dlouho do večera, nedokážu vypnout mozek i když si jdu lehnout a pořád mám pocti, že něco musím, i když vlastně asi ani ne. 
  4. Z toho všeho pak přjde další nachlazení a to mne odrovná na pár dní, čímž se dostávám do bludného kola. 

Když jsem však tuto část e-booku četla zamyslela jsem se nad spoustou věcí. A došlo mi, že mé tělo mi už delší dobu říká ZPOMAL! 

STÁHNI SI LEXIKON ZDRAVÍ ZDE.

Nemusím být perfektní podnikatelka, perfektní máma ani nemusím všechno stihnout. Upravit priority a delegovat některé věci dá práci, ale už jen velká výzva, když jsem řekla, že víkendy nepracuji, ale jsem offline. I takový malý krok pomůže k tomu, cítit se lépe a vědět, že tak to je správné, tak to má být a hlavně opravdu to pociťuji i na svém zdraví. 

Lexikon zdraví má jen pár stránek, ale velmi stručně, výstižně a trefně autorka popisuje a rozebírá 85 nejčastějších nemocí a problémů, kterémi trpíme a ukazuje nám, jak se s nimi vyrovnat, jak jim předcházet a jak být více duševně, ale i fyzicky v pohodě. 

A pokud tě zaujala má práce na redesignu e-booku nebo bys ráda kreativní banku obsahu pro tvé blogy, sociální sítě nebo marketingové kampaně, nakoukni do mého katalogu s nabídkou a vyber si službu, která ti padne, jako na míru šité šaty.

Doporučený obsah:

viktorie-tiw-blogerka

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Rubriky

Stáhni si e-booky zdarma

O autorce:

Viktorie Tiw

Viktorie Tiw

Jsem Viktorie Tiw, váš průvodce světem blogování, který vaše podnikání posune zase o krok dál.

Bonusový balíček pro rozvoj vašeho digitálního byznysu

Pokud máte nějaké dotazy týkající se blogování nebo monetizace, zanechte je prosím v komentářích níže nebo v naší masterclass skupině, odpovím na ně Vaše Viky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *