Spisovatelka, máma a majitelka hračkářství, kde nám záleží na budoucnosti a vzdělání dětí
Víte, jak většina podnikatelů ve svých příbězích říká, že snili o podnikání už kdysi na škole? Kolikrát kvůli tomu nešli ani na vysokou a své plány realizovali. Tak já jsem opak. Snad kvůli mé středně těžké sluchové poruše jsem jako dítě ráda utíkala někam do ústraní ke knihám. Ještě na vysoké jsem prohlašovala, že podnikat tedy rozhodně nebudu. O 7 let později jsem v rukách držela Živnostenský list. Inu, člověk míní, život mění.
Aktuálně se pohybuji ve světě hraček, vzdělávání dětí a psaní knih
Aktuálně se pohybuji ve světě hraček, vzdělávání dětí a psaní knih, ale nic z toho nemám vystudované. Má podnikatelská dráha začínala jako copywriterka na cestách. Ani dobře placená práce v cizině mě nezadržela od dvou vášní – psaní a cestování. Ty jsem spojila v jedno – cestovala a psala o tom. Pro cizí, ale i na svůj blog.
Díky klientům jsem se dostala k psaní knížek.
Díky klientům jsem se dostala k psaní knížek. Odsud už byl jen krůček k vlastnímu projektu a vlastním dětským knihám. Ovšem krok, kdy jsem s vlastní značkou dětských hraček a knih Tuláčkův svět vyšla ven na trh, vedl přímo do podzimní lockdownové pandemie. Tedy ne zrovna něco příjemného a dobrého pro start. Ale jak se říká, na všem špatném je něco dobrého, tak to platilo i pro nás (v podnikání jsem s partnerem). Snad právě proto jsme nečekaně spadli do iniciativy Darujeme české Vánoce, která pomáhala zlatým českým ručičkám se zviditelnit na online trhu. Někteří z českých tvůrců tehdy neměli ani webové stránky, jezdili po jarmarcích.
Spustili jsme projekt TAKARO
Byla to zajímavá zkušenost. Poznali jsme tolik zručných lidí, až nám to nedalo spát. Měsíc po skončení sezóny jsme spustili projekt TAKARO: e-shop, kde máme 95% sortimentu od českých tvůrců dětského světa. A právě řada tvůrců je z projektu Darujeme české Vánoce. Vážíme si jejich práce, snahy obohatit domácí ekonomiku a poctivou ruční práci. Sami jsme tvůrci, takže jejich vášním a vizím rozumíme.
TAKARO pochází z maorštiny, kde znamená „hrát si“. Pro nás je hodně důležité, aby děti skrze hraní poznávaly, vzdělávaly se. Myslíme si, že vzdělání je nejlepší investicí do dětí a jejich budoucnosti. A rovněž jdeme na trh s myšlenkou, že ten nejlépe strávený čas je s rodinou nad smysluplnou zábavou. Proto vybíráme vícegenerační poctivé hračky, které děti v něčem rozvíjí.
E-shop jsme otevřeli asi 14 dní po porodu druhého syna. A navzdory jeho diagnóze a rakoviny v nejbližší rodině jsme to nezabalili. Opět jsme rány osudy braly jako porodní bolesti každého z projektů. V podnikání jich ještě bude a říká se, že není neúspěšného podnikatele, jen těch, kteří to nevydrželi.
V prvním roce existence jsme zvládli otevřít i netradiční hračkárnu v Brně
V prvním roce existence jsme zvládli otevřít i netradiční hračkárnu v Brně, kde jsou hned dva koutky – kreativní a herní. Děti i rodiče si tak mohou hračky nejprve vyzkoušet. A protože se s partnerem neumíme nudit, začali jsme pořádat i živé akce. Kontakt s našimi zákazníky face to face byl a stále je pro nás hodně důležitý. Před Vánoci si děti u nás užili hračkovou olympiádu, letos v roce 2022 zase zábavné stezky pod názvem Hravá sobota či letní Kamínkovou pátračku o ceny.
Co bude dál? Víte, už ani nezkoušíme odhadovat. Vždy si něco naplánujeme, vysníme a realita bývá pak odlišná. Je potřeba improvizovat, zkoušet a objevovat. Do toho se vám mísí starosti s hodně malými dětmi, přichází ekonomická krize, svět je narušen nešťastnou válkou. Důležité je ale mít svou vizi, to velké proč to děláte, jinak nevydržíte. Sebelepší nápad, který neukážete světu, zůstane jen tím nápadem…
Hančin příběh najdeš v prvním vydání e-magazínu ONLINE a stáhnout si ho můžeš tady.