Nové březnové vydání e-magazínu ONLINE stahuj TADY!

Chcete si vybudovat pasivní příjem? Mám tu pro vás 24 nápadů, jak na to!

Většina lidí neodmítne mít v kapse trochu peněz navíc. A mnoho lidí, zejména těch v online podnikatelském světě, se tak obrací k pasivnímu příjmu, aby přilepšili své peněžence.

Pokud máte alespoň nějaký volný čas a ve většině případů i počítač, s největší pravděpodobností si tu a tam přivyděláváte i vy, pokud jste ochotni si s tím dát tu práci. 

V dnešní době existuje spousta příležitostí, které mohou, s trochou času, peněz nebo kombinací obojího, v budoucnu vést k solidnímu proudu příjmů. Kolik peněz ve výsledku vyděláte, je opravdu jen na vás a na tom, jak naložíte se svým časem a penězi.

Pokud zvažujete investovat trochu času nebo peněz, abyste vydělali více, možná by stálo za to zvážit strategii pasivního příjmu.

Co je pasivní příjem?

Pasivní příjem často odkazuje na zdroj příjmu, který není vydělaný přímým zaměstnáním nebo smlouvami. Spousta lidí si to spojuje s tím, že se peníze vydělávají nicneděláním, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Pasivní příjmové toky mohou mít různé tvary a velikosti. Každý z nich vyžaduje pro své spuštění a údržbu něco jiného. Existují čtyři hlavní typy pasivního příjmu: 

  • Nákup aktiv cash-flow,
  • Stavební aktiva,
  • Pronájem nebo prodej majetku,
  • Reverzní pasivní příjem.

Po pravdě řečeno, termín pasivní se používá velmi liberálně. To, co je pro některé lidi aktivní, může být pro někoho pasivnější. V některých případech, o kterých si budeme na následujících řádcích povídat, získávání pasivního příjmu vyžaduje aktivní zapojení do jiných částí podnikání. 

Typy pasivních příjmů

Nákup aktiv cash-flow

Cash-flow aktiva jsou pravděpodobně nejtradičnějším způsobem generování pasivního příjmu. Vyžadují, abyste měli již nějaké naspořené peníze, které můžete investovat do něčeho, co se vám nakonec vrátí. Je to skutečná mantra „vydělávejte peníze, i když spíte“.

Příklady aktiv peněžního toku zahrnují investice, obchodní půjčky a nemovitosti. Výhodou použití této metody je, že se v mnoha případech může skutečně jednat o pasivní příjem. Nevýhodou je, že už musíte mít nějaké peníze, které můžete do začátku použít.

Stavební aktiva

Budování aktiv je u online podnikatelů stále oblíbenější. Aktiva jsou obvykle věci, které vytvoříte, jakmile vám budou nadále přinášet peníze. Obvykle se jedná o jednorázovou situaci.

Aktivem mohou být věci jako online kurzy, digitální stahování a dokonce i přidružené blogy. To vše jsou věci, které nastavíte, a nadále vám přinášejí peníze.

Skutečnou nevýhodou budování aktiv pro získání pasivního příjmu je to, že budete muset ze začátku investovat čas a pravděpodobně budete muset aktivum i nadále prodávat, aby vám přinášelo očekávané příjmy. Pokud však nemáte hotovost navíc, můžete si vytvořit aktivum zdarma. 

Pronajímat nebo prodat aktiva

Když pronajímáte nebo prodáváte aktiva, používáte něco, co již vlastníte, avšak nepoužíváte to k vydělávání peněz. Může se jednat o poněkud pasivní příjem, i když v mnoha případech budete pravděpodobně muset vykonávat i nějakou doprovodnou práci, protože budou zapojeni nájemníci a hosté.

Můžete pronajmout nemovitost nebo prodat byt, který vlastníte, abyste si tímto způsobem vydělali. Nevýhodou této metody je, že potřebujete aktivum, abyste si jej mohli pronajmout nebo prodat. Ale pokud již náhodou něco vlastníte, proč by vám to nemělo vydělávat?

Reverzní pasivní příjem

Reverzní pasivní příjem ve své podstatě není vydělávání peněz. Obvykle se šetří nebo utrácí strategicky, takže můžete ušetřit peníze. Výhodou je, že s tím můžete začít každý hned.

Příklady zpětného pasivního příjmu zahrnují používání aplikací cash back a kreditních karet. V obou případech technicky vyděláváte peníze, ale musíte je v první řadě utrácet, abyste je získali zpět. Nevýhodou je, že obvykle existuje limit toho, co můžete vydělat – ve skutečnosti to není škálovatelné. 

Nejlepší nápady na pasivní příjem

Ne každý nápad na pasivní příjem je pro každého začínajícího podnikatele. Bohužel není k dostání žádný univerzální scénář. Pro usnadnění je tento seznam rozdělen podle typu pasivního příjmu, o který se jedná. 

Cash flow aktiva

Nastavení aktiv peněžních toků jako pasivního příjmu je nejlepší pro ty, kteří mají dostatek hotovosti, kterou mohou rozdělit naráz. Pokud máte spořicí účet, který vám vrtá díru do pomyslné kapsy nebo jste nedávno získali malé dědictví, může to být ta správná cesta. 

Pokud se ve světě investování a půjčování nevyznáte, možná budete chtít spolupracovat s profesionálem, abyste prvně zjistili, co je pro vás nejlepší. To vám pravděpodobně dá nejlepší šanci na úspěch.

Investujte do nemovitostí

Investování do nemovitostí je pro mnoho lidí oblíbenou strategií pasivního příjmu se spoustou peněz navíc, které mohou flexibilně využívat. 

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak pasivně investovat do nemovitostí, je nákup nemovitosti, kterou lze pronajímat. Ať už je tato nemovitost komerční nebo rezidenční, naplníte ji nájemníky a jako příjem vám budou sloužit peníze z pronájmu.

Spravujete své nemovitosti buď jako aktivní účastník, kontrolujete nájemníky a vybíráte nájemné. Nebo to můžete udělat pasivně, kdy si najmete manažerský tým nebo společnost, aby se za vás postarala o každodenní operace.

Výhodou investování do nemovitostí je, že můžete nejen inkasovat příjem z pronájmů, ale můžete zároveň vylepšovat, rozšiřovat a aktualizovat nemovitosti a budovat tak vlastní kapitál. 

Dividendové akcie s vysokým výnosem

Pro skutečně pasivní zážitek si můžete zakoupit vysoce výnosné dividendové akcie, abyste si vytvořili další pasivní investiční příjem. I když to (stejně jako mnoho jiných možností cash-flow) přichází s určitým rizikem, zisky mohou být díky tomu mnohem vyšší.

Sektory s vysokým výnosem, jako jsou banky, pojišťovny a veřejné služby, vám mohou přinést solidní návratnost vašeho investičního portfolia, pokud budete hrát správně. To platí zejména v případě, když začnete investovat ve chvíli, kdy jsou akcie nízké, například v době hospodářského poklesu.

Pokud jde o investování do akcií jakéhokoli druhu, pokud nejste obeznámeni s trhem (a často i když jste), je dobré se spojit s finančním manažerem nebo poradcem, který vám může pomoci vytvořit investiční strategii, která pracuje pro vás. 

I když to můžete udělat sami, existují odborníci s potřebnými znalostmi v této oblasti, kteří lépe rozumí tomu, co dělat. Což také znamená, že vaše šance na úspěch jsou vyšší než obávaný neúspěch.

Investujte do realitních investičních trustů (REIT)

Realitní investiční trust neboli REIT je společnost, která spravuje, vlastní nebo financuje nemovitosti produkující příjem. To zahrnuje nemovitosti jako byt nebo kancelářské budovy, které se pronajímají. 

Jako investor vlastníte malou část majetku, a proto máte nárok na dividendy, jako byste měli jako akcionář veřejně obchodní společnosti. Při práci s REIT bývá počáteční investice vyšší, ale stejně tak vyšší je následně i vaše výplata.

Z důvodu vyšší počáteční investice si tento pasivní příjem nemůže dovolit každý. Existují však společnosti jako Investown, které vám umožní vyzkoušet eREIT investice za menší množství peněz. 

Staňte se obchodním tichým společníkem

Pokud váš ideální pasivní příjem zahrnuje podporu začínající společnosti, pak pro vás může být skvělou příležitostí stát se tichým společníkem. Tišší partneři poskytují finanční podporu podnikání, a pokud vše půjde dobře, vrátí se jim investice.

Být tichým společníkem je něco jiného než být investorem. Investoři sice poskytují finanční podporu, ale také hrají roli v každodenních operacích a růstu společnosti. Tichý společník jednoduše poskytne peníze a proplatí šek, když přijde.

Toto je skutečně pasivní varianta, protože jakmile se s penězi rozdělíte, nebudete s nimi mít žádnou nebo téměř žádnou účast. V budoucnu jednoduše dostanete řez, v mezích jakékoli dohody, kterou jste s firmou uzavřeli. 

Půjčky typu peer-to-peer

Půjčky typu peer-to-peer umožňují dlužníkům vyhnout se jednání s velkými finančními institucemi, pokud jde o získání půjčky. Místo toho si půjčují peníze od jednotlivců nebo skupin lidí soukromě.

Stejně, jako je tomu u půjčování odjinud, tak i zde je s půjčkou spojen úrok. To znamená, že když poskytnete peníze, s největší pravděpodobností se vám vrátí. Jde o scénář win-win, protože věřitel dostane zaplaceno za půjčení a dlužník, který nemusí být schopen (nebo nechce) půjčku tradičními způsoby, si může půjčit peníze takto. 

Chcete-li začít s půjčováním peer-to-peer, budete muset najít platformu, která vám bude vyhovovat (jako je Zonky nebo Bankerat), a zjistit, kolik peněz jste ochotni rozdělit na svou první půjčku. Nikdy není na škodu promluvit si se svým finančním poradcem o nejlepší cestě a volbě platformy k dosažení vašich finančních cílů.

Stavební aktiva

Ne každý má velký kus kapesného, ​​který může jen tak někomu věnovat. Ale to, že nemůžete do ničeho investovat, neznamená, že si nemůžete začít budovat žádný z pasivních příjmů.

Pro ty, kteří mají malé nebo žádné počáteční peníze na investice, může být budování aktiv skvělým způsobem, jak naskočit do pasivního vlaku. Zatímco mnoho z těchto možností nevyžaduje velké finanční investice předem, budete místo toho muset obchodovat čas. Ale pokud to uděláte správně, dostanete za to slušně zaplaceno.

Prodávejte své vlastní produkty na internetu

Tisíce tvůrců používají internetové stránky jako Aukro k prodeji svých produktů na internetu. Od svíček a oblečení po digitální aktiva, pokud je dokážete vytvořit, je dost pravděpodobné, že je tam i prodáte. Založení domácího podnikání a prodej vlastních produktů je skvělý způsob, jak se ponořit do vod podnikání.

Ale Aukro není jediné místo, kde je možné výrobky prodávat. Vlastní obchody prostřednictvím eBAY nebo weby jako Amazon jsou také skvělými místy, kde můžete prodávat své vlastní produkty. 

Pokud chcete vydělávat více pasivně, pak je ideální volit kolektiv jako XXX . Zde si můžete navrhnout své vlastní obrázky, a pokud budou vyhovovat požadavkům na velikost, můžete je umístit na cokoli, od osušky po barovou stoličku. Vzhledem k tomu, že používají metodu tisku na vyžádání, nemusíte skladovat zásoby – položky budou vytvořeny tak, jak jsou objednány.

Licencování hudby

Hudba je často přehlížené aktivum, které lze prodat. Používá se ve všem, od filmu a televize po videa a podcasty na YouTube. Nejen, že se používá, ale je to neuvěřitelně důležitá součást konečných produktů těchto tvůrců.

Podcasty mají tematickou hudbu, televize používá hudbu k tomu, aby diváky nasměrovala na cestu, na kterou potřebuje – používá ji mnoho lidí, z mnoha důvodů. Pokud tedy umíte vytvářet originální hudební kousky, můžete tak začít efektivně budovat pasivní příjem.

Tvůrci využívají hudební tržiště jako AudioJungle PremiumBeat k nákupu aktiv od skladatelů a vždy hledají něco jedinečného, ​​co by mohli použít. Pokud je vaše hra audio, můžete vytvářet a prodávat licence na svá mistrovská díla. Nebo si můžete vytvořit svou vlastní platformu a nabízet ji svému publiku.

Nejlepší na licencování hudby je, že můžete prodat více licencí na jednu skladbu. Z vaší strany by asi měl být trochu marketing (nebo alespoň SEO průzkum), ale rozhodně to chce pasivnější přístup. 

Založte si dropshippingový obchod

Maloobchodní tržby z elektronického obchodu v posledních letech vzrostly, ale otevření obchodu v tradičním stylu může být poměrně drahé. Kromě nákupu položek, které chcete prodat, musíte zaplatit za jejich skladování, dokud nebudou prodány a odeslány novým vlastníkům.

Ale právě dropshipping pomáhá odstranit několik těchto problémů. Namísto nákupu a prodeje produktů, které vlastníte, si vybudujete výkladní skříň, kde budete svému publiku prodávat produkty někoho jiného. Když je produkt zakoupen, je vaším jménem odeslán kupujícímu. 

Vaším velkým úkolem v dropshippingu je vybrat položky, které chcete prodat, a uvést na trh svůj obchod. Oblíbenou platformou, na které to lze provést, je Shopify . Mají spoustu dropshippingových pluginů, které vám usnadňují práci a které si můžete nainstalovat přímo na platformu.

Velkou nevýhodou dropshippingu je, že se nejedná o skutečně pasivní příjem. Chcete-li zvýšit prodej, budete muset pokračovat v uvádění svých produktů na trh. Bude také potřebné aktualizovat inventář produktů, abyste zajistili, že si zákazníci budou mít co koupit. To však znamená, že je to docela levná hra, do které se můžete dostat.

Založte si blog

Blogy jsou na pasivní příjem skvělé, ale vyžadují určitou práci. Musíte pokračovat ve vytváření a uvádění obsahu na trh. Ale díky vysoce kvalitním příspěvkům a dobrému nastavení kanálu vám blogové příspěvky, které jste vytvořili před měsíci nebo lety, mohou i nadále vydělávat peníze, i když spíte.

Chcete-li mít skvělý blog s pasivním příjmem, budete si muset nastavit zpeněžení prostřednictvím reklamy (jako je Google AdSense). Možný je také výdělek z provizí z affiliate marketingu nebo dokonce z prodeje vlastních digitálních produktů. Pokud chcete blogovat ve velkém, můžete použít kombinaci všech těchto tří možností.

Podobně jako u podcastu nebo u internetového obchodu existuje mnoho počátečních časových investic, abyste se dostali do fáze, kdy budete generovat pasivní příjem. Ale pro ty, kteří rádi budují a rostou, to může být skutečně obohacující zážitek.

Kupte si blog

Pokud blogování zní jako vaše ideální podnikatelské dobrodružství, ale nejste tak nadšení, abyste si založili vlastní, můžete si místo toho blog koupit. Online brokeři, jako jsou Blogy na prodej, mají seznamy již zavedených blogů, které jsou ihned připraveny k použití.

Proč byste si kupovali blog místo budování vlastního? Vybudování blogu od nuly může být těžký úkol. Od nastavení logistiky až po získání prvních pár lidí je toho hodně na práci. Ale s již zavedeným blogem jste napřed.

Můžete si koupit začátečnický blog za pouhých 12 000 Kč nebo investovat do velkého, který již generuje příjmy za 230 000 Kč nebo více. Je to skvělá příležitost, pokud máte trochu peněz navíc a chcete se prosadit.

Převracet webové stránky

Pokud je vaší specializací růst, pak pro vás můžou být nejlepší možnou volbou obracející se webové stránky. Můžete si koupit malou webovou stránku nebo firmu, která potřebuje nějakou práci, vložit do ní určité TLC a uvést ji do provozu.

Obracející se webové stránky jsou něco jako obracející domy. Koupíte si něco levného, ​​s čím je potřeba trochu zapracovat, a dáte do toho lokty, abyste to zdokonalili. Ve chvíli, kdy podnik vydělává, můžete se obrátit a prodat to někomu, kdo si jej odtud převezme.

Jedná se o skvělou příležitost především pro někoho, kdo je zkušený v marketingu, optimalizaci a kdo miluje dělat mistrovské dílo z něčeho, co teprve začíná. Skvělou zprávou je, že si web můžete koupit za pouhých pár stovek dolarů a prodat jej za mnohem víc.

Prodávejte webové stránky

Ve stejném duchu jako obracející webové stránky může být jejich spuštění a prodej zábavnou drobností. Je to skvělá příležitost pro ty, kteří rádi staví a rozjíždějí věci doslova od semínka.

Myšlenka, která za tím stojí, je, že vybudujete značku, vytvoříte webové stránky a vytvoříte publikum. Budete se také chtít ujistit, že je možné webové stránky zpeněžit, nebo ještě lépe, jsou již zpeněžené. A pak je prodáte.

Prodejem webových stránek se můžete dostat kdekoli od několika set dolarů až po tisíce dolarů, v závislosti na tom, v jakém stavu je máte, když jste připraveni je prodat.

Vytvořte podcast

Podcasty existují déle, než si většina z nás uvědomuje, ale až donedávna byly považovány za obchodní aktiva, kterými ve skutečnosti opravdu jsou. V současné době můžete vydělávat peníze na podcastech partnerstvím s affiliate marketingovými společnostmi nebo poskytováním reklamních spotů ve vaší show.

Toto je jeden z těch skvělých nápadů na pasivní příjem, které lze škálovat. Čím více epizod vydáte, tím více příležitostí máte k vydělávání peněz a staré epizody mohou nadále generovat peníze, zvláště pokud používáte provize nebo přidružené společnosti.

Existuje však značná křivka učení a časové investice, kterou budete muset vynaložit, abyste svůj podcast uvedli do provozu. Navíc je potřeba udělat spoustu práce, takže najmout si pomoc, pokud si to můžete dovolit, je skvělý způsob, jak to obejít.

Vytvořte aplikaci

Pokud jsou aplikace více vaším stylem, můžete vytvořit pasivní zdroj příjmů tím, že aplikaci vytvoříte a následně ji prodáte. Jak pasivní tento příjem bude, spočívá v tom, co vytvoříte, a jak často (nebo zda vůbec) je potřeba jej aktualizovat.

Na vytváření aplikace je skvělé, že existuje spousta tvůrčích aplikací, jako je Appy Pie, které se snadno používají. To znamená, že i když nemáte technické dovednosti na úrovni kódování, stále můžete vytvořit něco skvělého.

Vytvořte online kurz

Online kurzy jsou pasivním zdrojem příjmů, který využívá mnoho online podnikatelů. Jedná se o skvělý způsob, jak zprostředkovat zkušenosti a informace, které máte, a sdílet je se svým publikem za poplatek.

Když vytvoříte online kurz, stačí jej vytvořit pouze jednou. Stačí ho pouze perfektně nastavit, a pak na něj již může zapomenout. Můžete udělat jeden kurz a prodat ho tisícům lidí. Nejlepší na tom je, že můžete použít program jako XXX, který tento proces usnadňuje.

Je možné, že budete chtít aktualizovat svůj kurz, když se změní technologie nebo osvědčené postupy (v závislosti na tom, co učíte). Většina práce se ale dělá předem. Jakmile kurz zveřejníte na trhu, můžete se těšit na ničím limitovaný výdělek.

Vytvořte online průvodce

Pojem „online průvodce“ je poměrně otevřený, pokud jde o vytvoření digitálního produktu, což znamená, že je zde spousta prostoru pro hraní. 

Můžete si vytvořit průvodce ve stylu časopisu PDF po svých oblíbených turistických místech nebo vytvořit místního průvodce vaším městem pro cestovatele. Pokud dáváte přednost zvukovému formátu, můžete vytvořit zvukovou prohlídku s průvodcem, kterou si někdo zakoupí, nebo vytvořit soukromý návod ve stylu podcastu pro majitele firem. Stejně tak lze použít i video.

Online průvodci vyžadují počáteční čas a kreativní investice, ale jakmile je jednou vytvoříte, můžete je prodat více lidem. Některé příručky, jako jsou cestovní nebo technické příručky, bude možná nutné později znovu navštívit a aktualizovat. Ale jakmile budou hotové, vaším velkým přínosem je marketing.

Vlastní vydání e-knihy

E-knihu můžete publikovat sami prostřednictvím tržiště, jako je Amazon, nebo ji zabalit jako PDF a prodávat prostřednictvím své vlastní webové stránky. Jakou metodu zvolíte, bude záviset na tom, kdo je vaše publikum a co z něj chcete získat.

Pokud například publikujete krátký, 30stránkový návod, jak vytvořit podcast, který chcete prodat přímo publiku, které již máte, pak je publikování na vlastním webu pravděpodobně tím nejvýhodnějším řešením. Ale pokud si sami vydáváte sérii romantických románů, možná se snažíte rozšířit na širší čtenářskou obec. V takovém případě by vám amazonské tržiště spíše mohlo otevřít dveře do světa.

V každém případě, jako autor, který si sám vydává, musíte stanovit cenu, a tak získáte zisk. Za zveřejnění na tržišti se platí poplatek, takže se určitě prvně podívejte do podmínek, až se budete rozhodovat.

Je třeba poznamenat, že můžete také sami publikovat brožované nebo pevné vazby. Ale pokud jde o poměr cena versus odměna, jedná se obvykle o více nákladů a starostí, než kolik by bylo výdělků.

Sbírejte honoráře za knihy

Existuje ještě jeden způsob, jak můžete vydělávat peníze vydáváním knih. To znamená prodat jeden vydavatelství, jako je Euromedia nebo Cosmas, a generovat pasivní příjem nazývaný licenční poplatek.

Autorské poplatky jsou závislé na tržbách a vypočítávají se procentuálně. Řekněme, že jste napsali vražednou sci-fi knihu a vaše výplata je 7,5 procenta z prodeje všech brožovaných výtisků. Pokud vaše kniha vydělá 100 000 Kč za rok, můžete se ocitnout s licenčním šekem ve výši 7 500 Kč.

Háček je v tom, že proces tradičního publikování je náročnější a trvá déle. Zatímco při vydávání na vlastní pěst, s nakladatelstvím, je čas navíc najít agenta, prodat svou knihu, upravit ji a uvést na trh s vydavatelem, než se kniha dostane na trh.

Kompromisem za čas a práci navíc je, že autoři obvykle vydělávají více peněz. 

Prodávejte další digitální produkty

Skvělou věcí na světě online podnikání je, že existuje příležitost prodat v podstatě cokoli, co můžete zabalit do digitálního aktiva. Pokud psaní, tvorba kurzů nebo navrhování aplikací není vaší silnou stránkou, není ani tak důvod, proč byste stále nemohli tíhnout směrem k pasivnímu příjmu.

Grafik může například prodávat upravitelné šablony sociálních médií Canva majitelům firem, kteří sami bojují s designem. Podobně by kameraman nebo fotograf mohl prodávat obrázky nebo videa z akcí pro společnosti nebo jednotlivce, aby je mohli použít ve svých vlastních produktech. Nebo může například stratég sociálních médií prodat balíček předem prověřených hashtagů pro Instagram nebo Twitter.

Je pravděpodobné, že pokud je to něco, co můžete zhotovit online, je to i něco, co můžete prodat. Vaším cílem s pasivním příjmem je dát dohromady jednu věc, kterou můžete prodat více kupujícím pro jejich vlastní potřebu. Zda je tato věc aktivem, nástrojem nebo znalostí, je zcela na vás!

Pronajmout nebo prodat aktiva

Pokud jde o pronájem nebo prodej aktiv, musíte mít v prvé řadě aktiva, která lze prodat nebo pronajmout. Tato možnost pasivního příjmu tedy rozhodně není pro každého. Pokud ale máte k dispozici prostor, který nevyužíváte a chcete na něm vydělat, příležitost se určitě najde.

Proměňte nemovitost na rekreační pronájem s Airbnb

Airbnb vám může pomoci proměnit téměř jakýkoli nevyužitý majetek na dovolenou nebo dlouhodobý pronájem, který vám může zajistit další příjem. Vždy se najdou lidé, kteří chtějí zůstat někde, kde je to buď levnější než hotel. Airbnb vám umožňuje nabídnout jim svůj prostor a dostat zaplaceno.

Být hostitelem Airbnb není úplně pasivní. Mohli byste si najmout někoho, kdo by to udělal za vás, a vystřihnout se tak z rovnice. Většina lidí se rozhodne spravovat své vlastní záznamy. To znamená, že budete muset věnovat čas schvalování nabídek a občas se věnovat hostům. Stejně tak podstatné je i obstarání úklidu ubytování.

Pronajměte pokoj ve svém domě

Hostování rekreačního pronájmu přes Airbnb není jedinou možností, kterou máte, pokud jde o nevyužitý prostor. Prázdné místnosti ve vašem domě, volné garáže a skladovací prostory mají spoustu možností využití.

Je pravděpodobné, že kolem vás leží spousta věcí, které může využít někdo jiný. Můžete pronajmout sklepní apartmá měsíčnímu nájemci, prázdnou garáž lze za úplatu využít jako skladovací prostor, nebo dokonce prázdnou místnost (nejlépe s venkovními dveřmi) pronajmout malé firmě.

U všech těchto možností je samozřejmě třeba vzít v úvahu zákonné předpisy, které je třeba důkladně prozkoumat, a pojištění, které je třeba zakoupit. Ale není důvod, proč byste svůj prázdný prostor nemohli nechat pracovat za vás.

Pronajměte parkovací místo

Ve větších městech je parkování skutečně nedostatečným zbožím. Pokud náhodou vlastníte dům, byt nebo dokonce komerční nemovitost s nevyužitým parkováním, zejména pokud je to ve vysoce frekventované oblasti, jako je centrum města, pronájem by mohl být dobrým zdrojem příjmů.

Parkovací místo můžete pronajmout nájemci soukromě nebo můžete použít aplikaci jako XXX, která vám pomůže se správou pronájmu. Pokud to chcete udělat ještě o chlup lépe, XXX vám umožní pronajmout parkovací místa pro auta, kola, obytné vozy a dokonce i lodě (zejména pokud máte přístaviště lodí). 

Pokud je vaše parkovací místo skutečně nevyužité, není důvod, proč by vám nemohlo vydělat trochu peněz navíc. Někteří nájemci parkovacích míst si mohou vydělat pár tisíc dolarů ročně navíc a nechat ostatní parkovat na jejich prázdném místě. Čím větší město a menší možnosti parkování, tím lépe.

Reverzní pasivní příjem

Reverzní pasivní příjem je něco, co může dělat každý. Jde v podstatě o snižování účtů, splácení dluhů a používání dalších kreativních prostředků, jak utratit méně a více ušetřit. 

Říká se, že halíře dělají talíře, což je v základu pravda, protože z příchozích peněz – nebo přesněji z peněz, které neodcházejí – nebudete muset platit další daně. Není to zrovna pasivní příjem, ale je to skvělá volba pro ty, kterým vyhovují škrty a chtějí více peněz.

Cash back kreditní karty

Cash back odměny na kreditních kartách mohou být skvělým způsobem, jak si vydělat trochu peněz navíc, zvláště vezmeme-li v úvahu, že je budete používat, ať už jsou cash back nebo ne. Pokud budete utrácet peníze bez ohledu na to, má smysl je utrácet způsobem, který vám přinese užitek.

Pro spoustu nejlepších cash back karet budete potřebovat dobré kreditní skóre. Budete také chtít zjistit, která karta vám nejvíce vyhovuje, protože mnoho z nich poskytuje peníze zpět za kvalifikované nákupy, ne za všechno. A v neposlední řadě budete chtít porozumět podmínkám vrácení peněz – jak a kdy dostanete zaplaceno. 

Je důležité zdůraznit, že to, že dostanete peníze zpět, neznamená, že byste je měli utrácet kvůli výdělku. Odměna ve výši 100 Kč za zbytečnou útratu ve výši 10 000 Kč opravdu není pasivní příjem. 

Aplikace pro vrácení peněz

Pokud kreditní karty nejsou vaší silnou stránkou, stále existují možnosti, jak vydělávat utrácením. Aplikace jako Plná peněženky, Tipli a CashBack vám dávají šanci vydělat peníze, zatímco budete kupovat věci, které jste si již někdy koupili.

Mnoho z těchto aplikací v podstatě využívá affiliate marketing. To znamená, že když pravidelně nakupujete, vyděláváte peníze. 

Jak začít budovat pasivní příjem

Rozhodněte se, jak si vytvoříte pasivní příjem

Jak začít s pasivním příjmem velmi závisí na tom, jaký druh budete praktikovat. Cash-flow aktiva vyžadují jinou přípravu než budování aktiv. Takže prvním krokem je rozhodnout se, co budete dělat.

Udělejte si průzkum a rozhodněte se, jaký způsob výdělku je pro vás nejlepší. Pak se pořádně ponořte do průzkumu a zjistěte, co přesně chcete dělat a kolik si tím můžete vydělat.

Pokud chcete vytvořit online kurz, co budete učit? Pokud se chystáte investovat, do čeho investujete? Dejte si dohromady plán, abyste věděli, kudy se chcete vydat.

Než začnete, zařiďte si veškerou logistiku, kterou budete potřebovat

Vydělávání peněz často přichází s nějakým požadavkem vlády. Ať už si založíte legální živnost nebo prostě potřebujete v příštím roce něco přidat na daních, musíte vědět, o co se jedná.

Kontrola u účetního nebo právního odborníka je dobrý způsob, jak zajistit, že máte vše na svém místě, než začnete vydělávat peníze. V opačném případě můžete později zaplatit na pokutách daleko více. 

Začněte vydělávat více peněz

Když máte vše na svém místě, je čas začít vydělávat peníze. Ne každá cesta pasivního příjmu přinese hotovost hned. Většině chvíli potrvá, než uvidíte skutečnou návratnost vaší investice, ať už jde o čas nebo peníze.

Pokud vytváříte aktivum, budete muset věnovat čas jeho vytváření a marketingu. Pokud používáte aplikace, vaše peníze se budou časem hromadit. Ale dříve nebo později byste měli začít vidět, že pasivní příjem přichází.

Ahoj, já jsem Viktorie tiw

Jsem kreativní blogerka a zakladatelka online projektu Ženy v online světě. Jsem hrdou maminkou malého skřítka a také milovnicí fantasy knih a seriálů. Potěší mne balíček gumítků a procházka v přírodě nebo pokec s kamarádkou. A co tebe?

Nezapomeň si stáhnout

Aktuální vydání e-magazínu ONLINE. Příběhy, které inspirují. 

Leave a comment!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.